Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Валютні курси та курсові різниці: що потрібно відобразити в обліковій політиці

06.01.2015 774 0 0

П(С)БУ 21 передбачає певну варіативність у підході як до застосування валютних курсів НБУ, так і до перерахунку курсових різниць на дату операції. А раз є варіативність, значить, є і необхідність внести доповнення до облікової політики (зрозуміло, це стосується тільки тих підприємств, які мають справу з іноземною валютою).

Нагадємо про зміни у 2014 році

Ще з 04.14.14 р. згідно з п. 3 Положення № 496 (див. також Лист № 14290) курс НБУ формується тільки після 12.00 поточного дня (на практиці на сайті НБУ http://www.bank.gov.ua курс поточного дня оприлюднюється станом на 14.00). Як вести облік у таких умовах (адже підприємства ведуть діяльність не тільки після, але і до 14.00), тривалий час залишалося незрозумілим.

Зараз згідно зі змінами, унесеними до п. 5, 7 та 8 П(С)БО 21, основний варіант обліку такий.

1. При відображенні будь-яких господарських операцій в обліку на протязі всього дня береться курс НБУ на початок дня здійснення операції (тобто фактично при нині діючих правилах установлення курсів НБУ це курс на 14.00 попереднього дня, він же курс на 0.00 поточного дня).

2. При відображенні курсових різниць береться такий курс НБУ:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали

Центр сповіщень

⚠ Ви не авторизовані!

Особистий кабінет, обране, моя база та інші сервіси доступні лише авторизованим користувачам. Будь ласка, увійдіть до свого облікового запису або зареєструйтеся.

За сьогодні