Правила складання ЗЕД-контракту
Експорт, імпорт, ЗЕД-заборгованості
Під час ведення зовнішньоекономічної діяльності без ЗЕД-контракту не обійтися. Складаючи контракт, суб’єкти ЗЕД повинні врахувати безліч різних нюансів. Для полегшення цього завдання розглянемо в консультації основні законодавчі вимоги до складання ЗЕД-контрактів.
Відповімо на основні запитання, що виникають при складанні ЗЕД-контракту.
У даному випадку суб’єкти ЗЕД мають право вибору, який необхідно зафіксувати в самому контракті. Тобто сторони прописують у контракті, правом якої держави будуть керуватися: України чи іншої країни.
Якщо суб’єкти ЗЕД зупинили свій вибір на праві України, тоді при складанні ЗЕД-контракту їм слід узяти до уваги Закон від 16.04.91 р. № 959-XII (далі - Закон № 959) і Положення, затверджене наказом Мінекономіки та з питань європейської інтеграції від 06.09.01 р. № 201 (далі - Положення № 201), а також вимоги міжнародних договорів (конвенцій), ратифікованих Україною, оскільки їхні норми мають пріоритет над нормами українського законодавства (ч. 2 ст. 19 Закону від 29.06.04 р. № 1906-IV).
Зверніть увагу: якщо у ЗЕД-контракті відомості про застосовуване право не відображено, тоді застосовуване право визначається на підставі ст. 32 і 44 Закону від 23.06.05 р. № 2709-IV (далі - Закон № 2709).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року