• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Постачання товару нерезиденту через резидента: у кого буде нульова ставка з ПДВ?

Ольга Целуйко

03.10.2014 935 0 0

Між нерезидентом (довіритель) і резидентом (повірений) укладено договір доручення на придбання товару. Згідно із цим договором повірений від імені та за договором доручення і за кошти довірителя придбаває за договором купівлі-продажу на території України товар і в подальшому експортує його довірителю. Повірений та продавець товару є платниками ПДВ. Хто в цій ситуації (повірений чи продавець) має право на бюджетне відшкодування при експорті товару?

За договором доручення одна сторона (повірений) зобов’язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, учинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов’яз­ки довірителя (ст. 1000 Цивільного кодексу, далі – ЦК).

Як передбачено п. 200.16 Податкового кодексу (далі – ПК), у разі якщо платник податку експортує за межі митної території України товари, отримані від іншого платника податку на умовах комісії, консигнації, доручення або інших видів договорів, що не передбачають переходу права власності на такі товари від такого іншого платника податку до експортера, право на отримання бюджетного відшкодування має такий інший платник податку. При цьому комісійна винагорода, отримана платником податку – експортером від такого іншого платника податку, включається до бази оподаткування за ставкою, визначеною пп. «а» п. 193.1 ПК, та не включається до митної вартості товарів, які експортуються.

Ураховуючи що предметом договору доручення між довірителем та повіреним є придбання товару на території України з подальшим його вивезенням, а реалізація товару на території України здійснюється на підставі договору купівлі-продажу, при експорті цього товару повірений не застосовує п. 200.16 ПК, а сама операція з експорту цього товару в повіреного оподатковується за нульовою ставкою відповідно до пп. 195.1.1 ПК.

Виходячи зі сказаного, повірений, який за дорученням довірителя придбав товар на митній території України, а потім експортував цей товар, має право на включення сум ПДВ, сплачених при придбанні товару, до розрахунку бюджетного відшкодування за умови дотримання інших вимог щодо формування податкового кредиту.

При цьому слід ураховувати, що згідно з п. 187.11 ПК попередня (авансова) оплата вартості товарів, що вивозяться за межі митної території України чи ввозяться на митну територію України, не змінює значення сум податку, які включаються до податкового кредиту або податкових зобов’язань платника податку, такого експортера або імпортера. Тому податкові зобов’язання з ПДВ повірений формує не на дату отримання коштів від довірителя, а на дату оформлення митної декларації на експорт. Право на формування податкового кредиту в повіреного по придбаному за дорученням довірителя на митній території України товару виникне за правилом першої події на дату придбання чи оплати товару на митній території України.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Постачання товару нерезиденту через резидента: у кого буде нульова ставка з ПДВ?