• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Нерезидент заборгував резидентові 5 000 дол. США: чи можуть при податковій перевірці нарахувати пеню?

28.05.2020 136 0 0

У цьому випадку для нарахування пені немає підстав. Пояснимо чому.

Із 7 лютого 2019 року в Україні діє Закон від 21.06.18 р. № 2473-VIII (далі – Закон № 2473). Згідно із цим Законом за порушення граничних строків розрахунків за експортом/імпортом товарів нараховується пеня (п. 2 ч. 1 ст. 12 Закону № 2473). Правила розрахунку пені наведені в ч. 8 ст. 13 Закону № 2473. У свою чергу, граничні строки розрахунків у сфері ЗЕД установлює НБУ в рамках валютного нагляду. На сьогодні строк розрахунків за операціями імпорту/експорту товарів становить 365 календарних днів (далі – к. д.) (п. 21 Положення, затвердженого постановою Правління НБУ від 02.01.19 р. № 5). Це означає, що постачання імпортних товарів має відбутися в договірні строки, але не пізніше 365-го дня з дня передоплати (ч. 3 ст. 13 Закону № 2473).

Це загальне правило. Проте з нього є винятки. Важливий нюанс! НБУ має право встановлювати, на які суми операцій з експорту та імпорту товарів загальні строки розрахунків не поширюються (ст. 13 Закону № 2473).

Так, НБУ вивів з-під валютного нагляду валютні операції незначного розміру (тобто операції, здійснені на незначну суму). Із цією метою була встановлена порогова сума, прив'язана до мінімальної суми, при якій фінансова операція підлягає фінмоніторингу згідно із Законом про фінмоніторинг. Незначною є сума операції, яка не дотягує до цього порога.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали