• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Коригування за імпортом «+30 %» поквартально чи за підсумками року: що краще?

Мета статті: оцінити суму можливих втрат імпортера – квартального платника податку на прибуток, який не застосовує щокварталу коригування із пп. 140.5.4 Податкового кодексу (далі – ПК), але при цьому підтверджує відповідність цін принципу «витягнутої руки» згідно із процедурою, установленою ст. 39 ПК.

Як діяти: користуючись нашим прикладом, розрахувати суму можливих втрат та штрафів і потім прийняти зважене управлінське рішення, як краще застосовувати коригування із пп. 140.5.4 ПК – поквартально чи тільки за підсумками року.

Згідно з п. 137.4 і 137.5 ПК платники податку на прибуток із річним доходом від будь-яких видів діяльності за минулий рік понад 20 млн грн. зобов'язані:

Одне з таких обов'язкових коригувань передбачене пп. 140.5.4 ПК. Фінрезультат за звітний період слід збільшити на 30 % вартості товарів (у т. ч. необоротних активів), робіт, послуг, придбаних, зокрема, у нерезидентів (у т. ч. пов'язаних осіб), які:

  • зареєстровані в державах (на територіях), які включені до переліку, затвердженого КМУ згідно з пп. 39.2.1.2 ПК. На сьогодні такий перелік затверджено постановою КМУ від 27.12.17 р. № 1045 (діє з 01.01.18 р., далі – Перелік № 1045);
  • мають організаційно-правову форму, яка включена до переліку, затвердженого КМУ згідно з пп. «г» пп. 39.2.1.1 ПК, тобто не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, у якому вони зареєстровані як юрособи. На сьогодні Перелік таких форм нерезидентів затверджено постановою КМУ від 04.07.17 р. № 480 (далі – Перелік № 480). Зверніть увагу: дія норми пп. 140.5.4 ПК поширюється на зазначені форми нерезидентів із 1 січня 2018 року.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали