Імпорт товарів за договором комісії: облікові нюанси
07.11.2017 1571 0 1
Суб'єкти ЗЕД нерідко вдаються до послуг посередників для укладання з нерезидентами договорів на постачання товарів в Україну. Як обліковуються такі посередницькі операції в комітента та комісіонера, розглянемо в консультації.
Бухгалтерський облік
Отримані від комісіонера товари обліковуються на балансі комітента за первісною вартістю, яка формується в порядку, аналогічному імпорту за прямими договорами, – згідно з п. 9 П(С)БО 9 «Запаси» (докладніше див. «Імпорт товарів: облік та оподаткування»). Відображаються ці товари на субрахунку 281 «Товари на складі».
Залежно від умов контракту на купівлю товарів (передоплата або постоплата) при перерахуванні інвалютних операцій у гривні комітент застосовує курс НБУ на дату:
- або перерахування авансу нерезиденту комітентом чи комісіонером (як передбачено договором);
- або фактичного отримання комісіонером імпортованого товару. У цьому випадку комітент нараховує курсові різниці на кредиторську заборгованість перед нерезидентом згідно з п. 5, 8 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» (докладніше див. «Імпорт товарів: облік та оподаткування»).
Це пов'язане з тим, що власником коштів, які виділяються на виконання договору комісії, та отриманих комісіонером товарів є комітент.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року