Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Гарантійні ремонти у сфері ЗЕД: виконання та облік

Акценти цієї статті:

  • у якому митному режимі може здійснюватися ввезення і вивезення товарів для проведення ремонтів як на території України, так і за її межами;
  • які особливості бухгалтерського та податкового обліку операцій:
    – у покупця – із виконання гарантійного ремонту нерезидентом за межами України;
    – сервісного центру, якщо товар, придбаний у нерезидента, ремонтується в Україні;
    – виробника, якщо він ремонтує раніше експортований товар.

Гарантійний ремонт товару, придбаного в нерезидента, може здійснюватися:

1. За межами України (для цих цілей товар вивозять за кордон). Як правило, такі ремонти виконуються відносно дорогого обладнання, яке виготовлене, наприклад, за індивідуальним замовленням та відремонтувати яке в Україні неможливо.

2. В Україні (наприклад, у сервісному центрі). Зазвичай це гарантійний ремонт різної побутової техніки. Для здійснення гарантійних ремонтів виробник укладає договір із сервісним центром. Якщо для ремонту замовник надає сервісному центру запчастини, то право власності на них до сервісного центру не переходить.

Також нерезидент може передавати сервісному центру побутову техніку в обмінний фонд. Нагадаємо, що на письмову вимогу споживача на час ремонту йому надається товар аналогічної марки (ч. 9 ст. 8 Закону від 12.05.91 р. № 1023-XII). Перелік товарів, які включаються в обмінний фонд, затверджено постановою КМУ від 19.03.94 р. № 172.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали