Експорт товарів: як відобразити дохід і ПДВ
Експорт, імпорт, ЗЕД-заборгованості
Експорт товарів – один із найпоширеніших митних режимів. Однак запитань, пов’язаних із відображенням в обліку цих операцій, виникає чимало.
У консультації ми розглянемо нюанси відображення доходу та особливості розрахунку курсових різниць. Також відповімо на запитання про те, коли в експортера виникають податкові зобов’язання з ПДВ, коли та як потрібно оформити податкову накладну (далі – ПН), чи треба донараховувати податкові зобов’язання, якщо ціна договору нижча від бази оподаткування товарів, що поставляються, та як у цьому випадку заповнити декларацію з ПДВ. Крім того, розповімо про особливості оподаткування операції із продажу товарів нерезиденту на території України, тобто без вивезення товару за межі митної території України (далі – МТУ).
У бухгалтерському обліку експортера порядок відображення доходу за експортними операціями регулюється нормами П(С)БО 15, 21. Також дата визнання доходу залежить від порядку здійснення операції (тобто що було раніше – оплата чи відвантаження), оскільки дата отримання авансу (передоплати) від нерезидента не є датою визнання доходу (п. 6.3 П(С)БО 15).
№ з/п
Подія
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року