• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Експорт товарів: як відобразити дохід і ПДВ

11.08.2020 1329 0 0

Експорт, імпорт, ЗЕД-заборгованості

Експорт товарів – один із найпоширеніших митних режимів. Однак запитань, пов’язаних із відображенням в обліку цих операцій, виникає чимало.

У консультації ми розглянемо нюанси відображення доходу та особливості розрахунку курсових різниць. Також відповімо на запитання про те, коли в експортера виникають податкові зобов’язання з ПДВ, коли та як потрібно оформити податкову накладну (далі – ПН), чи треба донараховувати податкові зобов’язання, якщо ціна договору нижча від бази оподаткування товарів, що поставляються, та як у цьому випадку заповнити декларацію з ПДВ. Крім того, розповімо про особливості оподаткування операції із продажу товарів нерезиденту на території України, тобто без вивезення товару за межі митної території України (далі – МТУ).

У бухгалтерському обліку експортера порядок відображення доходу за експортними операціями регулюється нормами П(С)БО 15, 21. Також дата визнання доходу залежить від порядку здійснення операції (тобто що було раніше – оплата чи відвантаження), оскільки дата отримання авансу (передоплати) від нерезидента не є датою визнання доходу (п. 6.3 П(С)БО 15).

№ з/п

Подія

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали