• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Експорт робіт і послуг: облік та ПДВ-особливості

Експорт робіт і послуг має свої особливості, пов'язані з контролем строків розрахунків (валютним контролем), бухгалтерським обліком та обкладенням ПДВ. Про всі ці особливості ми й розповімо в даній консультації.

Якщо першою подією за договором експорту робіт або послуг є передоплата, то операція не підлягає валютному контролю, пеня за порушення строків розрахунків у ЗЕД за нею не нараховується.

Якщо ж перша подія – підписання акта, рахунка (інвойсу) або іншого документа, що підтверджує факт виконання робіт (надання послуг), тоді строк розрахунків у календарних днях становить (ст. 1 Закону № 185):

  • за всіма видами робіт – 180 днів;
  • транспортними і страховими послугами – 180 днів, а за іншими видами послуг цей строк не контролюється.

Зазначений строк починає обчислюватися з календарного дня, що настаэ за днем підписання акта, рахунка (інвойсу) або іншого документа (п. 2.2 Інструкції № 136).

Якщо протягом 180 днів кошти не надійдуть на поточний рахунок суб'єкта ЗЕД, нараховується пеня з розрахунку 0,3 % суми неоплаченої заборгованості за кожний календарний день прострочення (п. 2.3 Інструкції № 136, ст. 4 Закону № 185). При цьому пеня нараховується в гривнях за курсом НБУ на день виникнення заборгованості (ст. 4 Закону № 185).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали