Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Дохід єдинника від операцій з іноземною валютою

У консультації розглянемо особливості визначення оподатковуваного доходу від операцій з іноземною валютою в юрособи – платника єдиного податку (далі – ЄП) третьої групи.

Дохід, отриманий в інвалюті

Згідно з п. 292.5 Податкового кодексу України (далі – ПК) дохід, виражений в інвалюті, перераховується в гривні за курсом НБУ, установленим на дату отримання такого доходу. При цьому виникає запитання: яку саме дату вважати датою отримання доходу єдинником?

Справа в тому, що обов'язковому продажу на МВРУ підлягають 75 % надходжень в інвалюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют (затверджений постановою Правлiння НБУ від 04.02.98 р. № 34 «Про затвердження Класифікатора іноземних валют») і в російських рублях. При цьому вповноважений банк зобов'язаний (п. 2 постанови Правлiння НБУ від 03.03.16 р. № 140 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України»):

  • надходження в інвалюті, що підлягають обов'язковому продажу, попередньо зарахувати на окремий аналітичний рахунок 2603 «Розподільчі рахунки суб'єктів господарювання»;
  • виключно на наступний робочий день після зарахування таких коштів на розподільчий рахунок здійснити їх обов'язковий продаж без доручення клієнта.

Крім того, інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженою постановою Правління НБУ від 12.11.03 р. № 492 (п. 5.3), передбачено зарахування банком на розподільчий рахунок відразу всієї суми інвалютних надходжень і перерахування на наступний робочий день клієнту:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали