Ціноутворення в контрольованих операціях узгоджено
Завдяки змінам, унесеним до п. 39.6 Податкового кодексу (далі – ПК) Законом від 07.12.17 р. № 2245-VIII, процедура попереднього узгодження ціноутворення в контрольованих операціях між великим платником податків та органом ДФС тепер прописана чіткіше. За результатом цієї процедури складається відповідний договір між підприємством і контролюючим органом.
Нагадаємо, що нормами ПК передбачено три види договорів:
- договір одностороннього характеру (укладається між платником податків та органом ДФС);
- договір двостороннього характеру (укладається між платником податків та органом ДФС із залученням контролюючого органу країни реєстрації нерезидента – учасника контрольованої операції);
- договір багатостороннього характеру (укладається між платником податків та органом ДФС із залученням двох і більше контролюючих органів країни реєстрації нерезидента – учасника контрольованої операції).
У чому мета зазначеної процедури для платника податків? У тому, щоб застрахуватися від донарахування податкових зобов'язань, штрафів, пені за контрольованими операціями, які є предметом такого договору. Адже всі умови контрольованої операції будуть заздалегідь узгоджені з органом ДФС.
Податковим кодексом передбачено, що порядок узгодження цін у контрольованих операціях розробляється Кабміном. І такий порядок, зокрема, повинен передбачати:
- правила подання та розгляду заявки про проведення цієї процедури;
- перелік документів, що подаються;
- підстави для внесення змін до чинного договору, продовження строку його дії або дострокового припинення;
- підстави для припинення цієї процедури;
- підстави для припинення або продовження строку дії договору про попереднє узгодження ціноутворення.
Щоб виконати ці вимоги, слід було відновити Порядок, затверджений постановою КМУ від 17.07.15 р. № 504 (далі – Порядок № 504). Що й було зроблено: зміни до Порядку № 504 унесено постановою КМУ від 04.07.18 р. № 518, яка набула чинності з дня опублікування, тобто з 10.07.18 р.
В оновленому Порядку № 504 також прописано механізм узгодження критеріїв відповідності умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки».
Коментарі до матеріалу