Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Облік податкових різниць за резервом сумнівних боргів

ТЕОРЕТИЧНИЙ МІНІМУМ

Нагадаємо, що облік податкових різниць, пов'язаних із резервом сумнівних боргів (далі – РСБ), зобов'язані вести тільки ті платники податку на прибуток, які за останній звітний рік:

  • отримали дохід більше 20 млн грн.;
  • отримали менший дохід, але не заявили про незастосування різниць у першій звітній декларації (пп. 134.1.1 Податкового кодексу, далі – ПК).

У сьогоднішньому випуску розглянемо, як платникові податку на прибуток – нефінансовій установі відкоригувати фінрезультат на різниці, пов'язані з формуванням, використанням і коригуванням РСБ. Але спершу нагадаємо основні правила, згідно з якими РСБ відображається у бухобліку.

РСБ є сумою поточної дебіторської заборгованості (далі – ДЗ), за якою існує ризик неповернення. Така заборгованість, згідно з п. 4 П(С)БО 10, уважається сумнівною.

Завважимо, що статус «сумнівності» заборгованість отримує відповідно до положень облікової політики підприємства. Саме в обліковій політиці підприємство встановлює ознаки сумнівності. Такими ознаками, наприклад, можуть бути: непогашення суми заборгованості протягом одного місяця після закінчення строку, передбаченого договором; отримання інформації про порушення справи про банкрутство дебітора тощо. За основу можна взяти критерії, наведені в § 59 МСФЗ 39.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали