• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Приклади наказів про облікову політику

03.10.2018 8297 0 7

Графік документообігу: що? кому? коли?

Тема визначення облікової політики підприємства неодноразово піднімалася в різних фахових бухгалтерських виданнях, в дослідженнях фахівців та авторів статей. Тому, в цій статті, хочу зосередити увагу на основних моментах, які свідчать про користь та необхідність складання наказу про облікову політику.

Основним правовим актом підприємства є Статут - документ, який визначає сферу його діяльності, спосіб управління та контролю, порядок утворення майна підприємства  й розподілу прибутку та інші положення, які регламентують діяльність юридичної особи. А основним розпорядчим документом підприємства є наказ про облікову політику - документ, який регулює бухгалтерський облік підприємства та визначає його фінансову і економічну стратегію та політику з окремих аспектів поточної діяльності.

Для цього підприємство вибирає для себе пріоритетні напрямки, форми, методи, принципи ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності, які максимально забезпечать дотримання інтересів власників підприємства щодо отримання максимального прибутку з мінімальними витратами у правовому полі. 

Основна мета облікової політики – забезпечити одержання достовірної інформації про майновий і фінансовий стан підприємства, результати його діяльності, які необхідні для всіх користувачів фінансової звітності.

Відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» користувачі фінансової звітності - це фізичні або юридичні особи, які потребують інформації про діяльність підприємства з метою прийняття відповідних рішень. Внутрішніми користувачами фінансової звітності є управлінський персонал підприємства, а зовнішніми - власники підприємства, кредитори, контрагенти, податкові та статистичні органи, профспілки, громадськість та інші. Тому, основна вимога до фінансової звітності - це її повнота, корисність, неупередженість та правдивість. 

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали