Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Ліцензійний договір на використання торговельної марки

Торговельна марка (далі – ТМ) – це позначення, яке робить впізнанною продукцію конкретного виробника. ТМ є об'єктом права інтелектуальної власності (далі – ІВ) (ч. 1 ст. 420 Цивільний кодекс, далі – ЦК).

Відразу скажемо, що ТМ нічим не відрізняється від торговельного знака. Це одне й те саме. Тому права на ТМ і торговельний знак посвідчуються єдиним документом – Свідоцтвом України на знак для товарів і послуг (далі – свідоцтво), яке видається Державною службою інтелектуальної власності (ч. 1 ст. 494 ЦК).

Власникові свідоцтва належать майнові права ІВ на ТМ, а саме (ч. 1 ст. 495 ЦК):

  • право на використання ТМ;
  • виключне право дозволяти використовувати ТМ іншим особам;
  • виключне право перешкоджати неправомірному використанню ТМ (у т. ч. забороняти таке використання);
  • інші майнові права ІВ, установлені законом.

Власник свідоцтва має право видати будь-якій особі дозвіл (ліцензію) на використання ТМ на підставі ліцензійного договору (ч. 8 ст. 16 Закону від 15.12.93 р. № 3689-XII, далі – Закон № 3689). У цій консультації і поговоримо про те, як сторонам правильно скласти такий договір з огляду на вимоги чинного законодавства і власні інтереси.

За таким договором одна сторона (ліцензіар) надає другій стороні (ліцензіату) дозвіл на використання ТМ (ліцензію) на умовах, визначених угодою сторін (ст. 1109 ЦК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали