Дивіденди учасникам ТОВ та ФГ: як показати в бухобліку
13.03.2018 1347 0 2
Дивіденди учасникам ТОВ та ФГ: підстави та періодичність виплати
Із цієї статті ви дізнаєтеся:
- що є базою нарахування дивідендів;
- як розрахувати та відобразити в бухобліку дивіденди учасникам ТОВ та фермерським господарствам (далі – ФГ) – фізичним та юридичним особам;
- особливості виплати дивідендів у натуральній формі;
- особливості та бухоблік реінвестиції дивідендів у статутний капітал підприємства.
У податковому сенсі дивіденди – це платежі юрособи на користь власника корпоративних прав у зв’язку з розподілом частини її прибутку, розрахованого за правилами бухобліку (пп. 14.1.49 Податкового кодексу, далі – ПК). У свою чергу, п. 4 П(С)БО 15 «Дохід» під дивідендами розуміє частину чистого прибутку, розподілену між учасниками (власниками) відповідно до часток їх участі у власному капіталі.
Як бачимо, однозначно йдеться про розподіл бухгалтерського прибутку. Але що вважати за базу розподілу: чистий фінансовий результат із рядка 2350 форми № 2 «Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)» чи нерозподілений прибуток із рядка 1420 форми № 1 «Баланс (Звіт про фінансовий стан)»?
Відповідь на це запитання є принциповою, якщо, наприклад, господарство за підсумками 2017 року одержало чистий прибуток (репрезентований у ряд. 2350 форми № 2), але з урахуванням фінрезультатів минулих років має місце непокритий збиток (ряд. 1420 форми № 1). Або навпаки: показники нерозподіленого прибутку в Балансі є додатними, але за звітний рік діяльність виявилася збитковою. Чи можна за таких обставин виплачувати дивіденди за 2017 рік?
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року