Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Послуги приватного нотаріуса оплачено готівкою через підзвітну особу: які документи потрібні?

Акценти цієї статті: які документи підзвітна особа повинна отримати від приватного нотаріуса, щоб можна було:

  • підтвердити проведення розрахунків із ним у готівковій формі;
  • обґрунтувати, чому підприємство не утримало з виплати нотаріусу ПДФО і військовий збір (далі – ВЗ), а також не нарахувало ЄСВ.

Який податковий і правовий статус у приватного нотаріуса?

Приватний нотаріус – це особа, що провадить незалежну професійну діяльність (пп. 14.1.226 Податкового кодексу, далі – ПК). Як і підприємці, такі особи належать до категорії самозайнятих осіб. Однак нотаріус – не підприємець, відомості про приватних нотаріусів не вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань (далі – ЄДР), на них не поширюється дія Закону від 15.05.03 р. № 755-IV (далі – Закон № 755).

За свої послуги приватний нотаріус бере із клієнта плату, розмір якої визначається за домовленістю сторін (ст. 31 Закону від 02.09.93 р. № 3425-XII, далі – Закон № 3425). При цьому за вчинення нотаріальних дій така плата не може бути нижче держмита, що справляється за аналогічні нотаріальні дії державними нотаріусами (ч. 3 гл. 16 розд. I Порядку, затвердженого наказом Мін’юсту від 22.02.12 р. № 296/5).

Тобто при співробітництві із приватним нотаріусом держмито входить до складу плати за послуги нотаріуса і не сплачується окремо. Плата за додаткові послуги, не пов'язані з нотаріальними діями, може бути будь-якою.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали