• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Загальний РРО на двох підприємців

Два підприємці платники єдиного податку третьої групи торгують в одному приміщенні. Чи можна їм із 1 липня 2015 року під час розрахунків із покупцями застосовувати один РРО?

Ні, не можна. Як ви знаєте, суб'єкт господарювання зобов'язаний проводити розрахункові операції через зареєстрований РРО (п. 1 ст. 3 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР, далі – За-кон № 265). Причому реєстрація має бути проведена на конкретного суб'єкта господарювання згідно з Порядком, затвердженим наказом Міндоходів від 28.08.13 р. № 417 (далі – Порядок № 417). Для реєстрації РРО такий суб'єкт разом із заявою за формою № 1-РРО подає пакет документів, у яких зазначено всі дані про нього. А реєстрації одного РРО на декількох суб'єктів господарювання Порядком № 417 не передбачено.

Якщо два підприємці почнуть із 1 липня проводити розрахункові операції через один РРО, такі дії потягнуть за собою досить суттєві штрафні санкції.

До підприємця, який зареєструє на себе РРО і прийматиме гроші від покупців, при перевірці застосують:

1. Штраф згідно з п. 1 ст. 17 Закону № 265 – за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі, зазначеній у Х-звіті. Сума штрафу становитиме:

 

  • за перше таке порушення протягом календарного року – 1 грн.;
  • за друге – 100 % вартості проданих із порушенням через загальний РРО товарів (послуг);
  • за кожне наступне – 500 % вартості проданих із порушенням через загальний РРО товарів (послуг).

 

Щоправда, таке порушення може бути виявлене тільки в день проведення перевірки.

2. Штраф за неоприбуткування готівкової виручки згідно зі ст. 1 Указу від 12.06.95 р. № 436/95 (далі – Указ № 436) – у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми, якщо підприємець не запише всю отриману через РРО виручку «сусіда» у своїй Книзі обліку. Адже вся отримана готівкова виручка має бути зафіксована в Книзі обліку доходів підприємця (п. 1.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637). Якщо підприємець запише всю отриману через РРО чужу виручку до своєї Книги обліку, то для штрафу за неоприбуткування готівки не буде підстав. Проте доведеться заплатити з цієї суми єдиний податок.

До підприємця, який користується чужим РРО, застосують штраф за непроведення розрахункових операцій через РРО згідно з п. 1 ст. 17 Закону № 265 – у розмірах, зазначених вище.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Загальний РРО на двох підприємців