Ліміт каси на підприємстві: як розрахувати і встановити
Ліміт каси повинно встановлювати кожне підприємство, що має справу з готівкою. Для цього необхідно скласти розрахунок ліміту. Як це зробити, та в яких випадках його необхідно узгоджувати з банком читайте далі.
Встановлення ліміту каси регулюється Положенням про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженим постановою НБУ від 15.12.2004 р № 637 (далі – Положення № 637).
Згідно з п.1.2 Положення № 637 ліміт каси – граничний розмір суми готівки, яка може залишатися в касі в позаробочий час. Його встановлюють ті підприємства, які здійснюють операції з готівкою в національній валюті і залишають готівку в касі в позаробочий час.
Підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) в межах, що не перевищують установлений ліміт каси (п. 2.8 Положення № 637).
Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обов'язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки. Відокремлені підрозділи підприємств – юридичних осіб можуть здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас таких юридичних осіб або в будь-який банк для її переказу і зарахування на банківські рахунки зазначених юридичних осіб (п. 2.8 Положення № 637).
При цьому дозволяється залишати в касі понад ліміт (п. 2.10 Положення № 637):
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року