Хто зобов’язаний застосовувати РРО
РРО: нові правила застосування
Якщо суб’єкт господарювання (далі – СГ) – підприємство або фізособа-підприємець – реалізує товари (послуги) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, йому слід знати, у яких випадках потрібно застосовувати РРО. У консультації розглянемо докладніше загальні правила застосування РРО.
Питання застосування РРО регулюються:
- Законом від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі - Закон № 265), а також нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання норм цього Закону;
- ПК (п. 296.10, а з 19.04.20 р. – ще й п. 53 підрозд. 10 розд. ХХ).
У преамбулі Закону № 265 сказано, що він визначає правові основи застосування РРО, а з 19.04.20 р. ще й програмних РРО (далі – ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а його дія поширюється на всіх СГ, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб), які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі.
Згідно зі ст. 2 Закону № 265 розрахунковою операцією є приймання від покупців готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів і т. п. за місцем реалізації товарів (послуг), а також повернення коштів за повернутий покупцем товар (не надану йому послугу). А в разі застосування банківської платіжної картки – це оформлення відповідного розрахункового документа про оплату в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або при поверненні товару (відмови від послуги) – оформлення розрахункових документів про перерахування коштів у банк покупця.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року