• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Хто зобов’язаний застосовувати РРО

03.03.2020 1057 0 0

РРО: нові правила застосування

Якщо суб’єкт господарювання (далі – СГ) – підприємство або фізособа-підприємець – реалізує товари (послуги) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, йому слід знати, у яких випадках потрібно застосовувати РРО. У консультації розглянемо докладніше загальні правила застосування РРО.

Питання застосування РРО регулюються:

У преамбулі Закону № 265 сказано, що він визначає правові основи застосування РРО, а з 19.04.20 р. ще й програмних РРО (далі – ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а його дія поширюється на всіх СГ, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб), які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі.

Згідно зі ст. 2 Закону № 265 розрахунковою операцією є приймання від покупців готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів і т. п. за місцем реалізації товарів (послуг), а також повернення коштів за повернутий покупцем товар (не надану йому послугу). А в разі застосування банківської платіжної картки – це оформлення відповідного розрахункового документа про оплату в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або при поверненні товару (відмови від послуги) – оформлення розрахункових документів про перерахування коштів у банк покупця.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали