• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Касова книга: які відокремлені підрозділи зобов'язані її вести?

Ольга Целуйко

04.11.2014 293 0 1

Обов'язок вести касову книгу залежить від специфіки функціонування відокремленого підрозділу. І в тому числі від того, чи буде підрозділ застосовувати РРО та/або РК під час розрахунків за товари, що реалізовуються (роботи, послуги). Так, згідно з п. 4.2 Положення, затвердженим постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі – Положення № 637):

зобов'язані вести касову книгу відокремлені підрозділи, які:

  • під час роботи з готівкою не застосовують РРО (та/або РК), а оформляють лише ПКО та/або РКО;
  • застосовують РРО (та/або РК), але при цьому самостійно оприбутковують позареалізаційні надходження з оформленням ПКО (наприклад, повернення залишку підзвітних коштів, отримання фінансової допомоги тощо) та/або видають готівку на потреби підрозділу (на виплату зарплати, госппотреби тощо) з використанням РКО;

не зобов'язані вести касову книгу відокремлені підрозділи, які застосовують РРО (та/або РК), але при цьому не отримують і не видають готівку із застосуванням ПКО або РКО відповідно.

Вимог про реєстрацію касових книг в органах фіскальної служби Положення № 637 не містить. Єдина вимога – якщо книга ведеться в паперовій формі, то її сторінки мають бути пронумеровані, прошнуровані та скріплені відбитком печатки підприємства (юридичної особи). Зверніть увагу: кількість сторінок у касовій книзі відокремленого підрозділу підтверджується підписами керівника та головного бухгалтера підприємства (юрособи!), а не відокремленого підрозділу (п. 4.2 Положення № 637).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Касова книга: які відокремлені підрозділи зобов'язані її вести?