Як зареєструвати КОРО
27.02.2015 1589 0 0
Якщо ви здійснюєте розрахунки з покупцями і клієнтами в готівковій та/або безготівковій (з використанням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) формі, ви зобов'язані вести Книгу обліку розрахункових операцій (далі – КОРО). Кожна КОРО повинна реєструватися в податковому органі за місцем реєстрації суб'єкта господарювання (далі – СГ) – підприємства або підприємця.
Якщо підприємство застосовує реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО), то КОРО реєструється на кожний РРО. А якщо за законодавством розрахунки можуть проводитися без РРО, тоді КОРО реєструється на окрему господарську одиницю.
Під господарською одиницею розуміється стаціонарний або пересувний об'єкт (у т. ч. транспортний засіб), де продаються товари або надаються послуги і здійснюються розрахункові операції (п. 3 розд. I Порядку, затвердженого наказом Міндоходів від 28.08.13 р. № 417, далі – Порядок № 417)
Реєстрація КОРО на РРО
Форму КОРО, яка реєструється на РРО, наведено в додатку 1 до Порядку № 417. Процедуру реєстрації КОРО можна розбити на декілька етапів.
Етап 1. Підготовка КОРО до реєстрації
Перш ніж зареєструвати КОРО в податковому органі, ви повинні (п. 6 підрозд. 2 розд. I Порядку № 417):
- послідовно пронумерувати сторінки книги;
- прошнурувати книгу і встановити засіб конт-ролю, щоб її неможливо було розшнурувати і видалити сторінки;
- на титульній сторінці КОРО зробити записи, що містять дані про СГ, а саме: найменування підприємства (П. І. Б. підприємця), податковий номер, місцезнаходження; найменування й адреса господарської одиниці; номер встановленого засобу контролю; дані про РРО, якщо КОРО реєструється на РРО: модифікація, заводський і фіскальний номери, версія програмного забезпечення.
Засобом контролю є спеціальна самоклейна пломба підвищеного рівня захисту. Її форму затверджено наказом ДПАУ від 06.07.10 р. № 485.
Етап 2. Подання до податкового органу документів на реєстрацію КОРО
Реєстрація першої КОРО здійснюється разом із реєстрацією РРО. Другої та подальшої – на підставі поданої до податкового органу заяви за формою № 1-КОРО (додаток 3 до Порядку № 417). Датою першої реєстрації КОРО буде дата реєстрації РРО. Кількість КОРО, які реєструються одночасно, не обмежується.
Заяву про реєстрацію КОРО можна подати в електронній формі – за умови, що СГ підключений до системи подання податкових документів в електронній формі, із накладенням елект-ронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).
Етап 3. Реєстрація КОРО в податковому органі
Податковий орган розглядає реєстраційну заяву протягом двох робочих днів після її отримання.
Відмовити СГ у реєстрації КОРО податковий орган може в таких випадках (п. 9 підрозд. 2 розд. I Порядку № 417):
- відсутня реєстрація РРО, на який хочуть зареєструвати КОРО;
- у податковому органі є дані про анулювання ліцензії СГ на право займатися відповідною господарською діяльністю;
- припинено або скасовано документ на право власності або інший документ, що дає право на розміщення господарської одиниці, де повинна використовуватися КОРО;
- у податковому органі є відомості про скасування реєстрації РРО;
- документи на реєстрацію подано не до того податкового органу, у якому перебуває на обліку СГ;
СГ не включено до Держреєстру юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців.
У цих випадках податковий орган (не пізніше двох робочих днів із дня отримання реєстраційної заяви) зобов'язаний видати або вислати СГ поштою або на електронну адресу повідомлення про відмову в реєстрації КОРО із зазначенням причини.
Якщо підстави для відмови в реєстрації відсутні, тоді протягом двох робочих днів із дати отримання заяви від СГ податковий орган зареєструє КОРО (унесе дані до інформаційної системи ДФС).
Після реєстрації КОРО в податковому органі на її титульному боці СГ зазначає фіскальний номер і найменування податкового органу, який здійснив реєстрацію. Фіскальний номер КОРО, зареєстрованої на РРО, складається з фіскального номера РРО і літери «р».
Реєстрація КОРО на господарську одиницю
Форму КОРО, яка реєструється на господарську одиницю, наведено в додатку 2 до Порядку № 417.
Порядок реєстрації такої КОРО трохи відрізняється від порядку реєстрації КОРО на РРО. Тут теж три етапи. Розглянемо докладніше.
Етап 1. Підготовка КОРО до реєстрації
Підготувати КОРО до реєстрації слід так само, як і КОРО для РРО.
Етап 2. Подання до податкового органу документів на реєстрацію КОРО
Для реєстрації КОРО до податкового органу подається (п. 7 підрозд. 2 розд. I Порядку № 417):
- заява про реєстрацію КОРО за формою № 1-КОРО (додаток 3 до Порядку № 417). У разі одночасної реєстрації декількох КОРО на декілька господарських одиниць СГ повинен подати окрему реєстраційну заяву на кожну господарську одиницю (ЗІР, категорія 109.07);
- копію документа на право власності або копію іншого документа, який дає право на розміщення господарської одиниці, де використовуватиметься КОРО. Також слід подати й оригінал зазначеного документа, який повернуть СГ.
Етап 3. Реєстрація КОРО у податковому органі
Якщо немає підстав для відмови в реєстрації (див. вище), то податковий орган протягом двох робочих днів із дня отримання реєстраційної заяви внесе дані про реєстрацію КОРО у свою інформаційну систему.
При реєстрації КОРО посадова особа податкового органу робить запис на титульній сторінці КОРО, де зазначає номер КОРО, сформований в інформаційній системі ДФС, дату реєстрації КОРО, найменування органу ДФС, що здійснив реєстрацію. За бажання ви можете зареєструвати на одну свою господарську одиницю декілька перших КОРО – для використання в окремих місцях проведення розрахунків. Такі КОРО реєструються в інформаційній системі ДФС й отримують кожна свій фіскальний номер.
Коментарі до матеріалу