Умови допуску податківців до документальних планових та позапланових, фактичних перевірок
01.12.2014 609 0 1
Про проведення планової перевірки підприємця мають письмово повідомити не пізніше ніж за 10 календарних днів до її початку. Податковий орган може зробити це двома способами (п. 77.4 Податкового кодексу, далі – ПК):
- надіслати платникові податків рекомендований лист із повідомленням про вручення. Такий лист має містити копію наказу про проведення планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку перевірки;
- вручити платникові податків під підпис копію наказу та письмове повідомлення.
Зверніть увагу: право на проведення документальної планової перевірки виникає у податкового органу за умови письмового повідомлення підприємця в передбачений ПК строк. Інакше проводити таку перевірку вони не можуть.
Що стосується документальної позапланової та фактичної перевірки, то вони проводяться без попереднього повідомлення платника податків.
Перед початком перевірки посадові особи податкового органу повинні пред'явити підприємцеві (п. 81.1 ПК):
- направлення на перевірку, у якому зазначаються: дата видачі; найменування податкового органу; реквізити наказу про проведення перевірки; П. І. Б. фізособи – платника податків; мета перевірки; вид (планова чи позапланова); підстави; дата початку і тривалість перевірки; посада і прізвище перевіряючого. Направлення має бути підписано керівником податкового органу або його заступником
і скріплено печаткою. Пам'ятайте, що факсимільне відтворення підпису не допускається (пп. 1.3.1 Методрекомендацій наведених у додатку 1 до наказу ДПС України від 31.10.12 р. № 948);
- копію наказу про проведення перевірки;
- службові посвідчення осіб, зазначених у направленні на перевірку.
Важливо: якщо вказані документи вам не пред'явили або їх оформлено з порушенням вимог законодавства, ви маєте право не допускати представників податкових органів до перевірки (п. 81.1 ПК).
За наявності журналу реєстрації перевірок перевіряючи повинні у ньому розписатися (ч. 12 ст. 4 Закону від 05.04.07 р. № 877-V).
Якщо у направленні на позапланову перевірку зазначено підставу, не передбачену законодавством, то підприємець у цьому випадку має право не допускати перевіряючих до перевірки. Така відмова буде правомірною та не спричинить негативних наслідків для платника податків. У п. 78.1 ПК наведено вичерпний перелік підстав для проведення позапланової перевірки. Тому якщо в направленні зазначено підставу, якої немає в цьому переліку, тоді перевірка вважається неправомірною (п. 81.1 ПК).
Коментарі до матеріалу