Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Співробітництво юросіб із підприємцями

Підприємства часто співпрацюють із підприємцями, причому як на загальній системі оподаткування, так і на єдиному податку (далі – ЄП). У консультації розглянемо нюанси оподаткування доходів і розповімо, як підприємство може перевірити, що підприємець є суб'єктом господарювання (далі – СГ).

Дохід підприємця-загальносистемника

ПДФО і військовий збір. При нарахуванні та виплаті доходу підприємцю-загальносистемнику за продаж товарів (послуг), який здійснюється в рамках його господарської діяльності, підприємство не утримує з такого доходу ПДФО і військовий збір за умови, що підприємець подасть копію документа, що підтверджує його держреєстрацію як СГ (п. 177.8, п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПК; ЗІР, категорія 132.05). Таким документом є виписка або витяг з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань (далі – ЄДР), у яких указуються види проваджуваної діяльності. Це необхідно, щоб уникнути подвійного оподаткування. Порядок надання відомостей з ЄДР регулюється ст. 11 Закону № 755.

Зверніть увагу: якщо буде встановлено, що відносини за договором між підприємцем і підприємством фактично є трудовими, а сторони можуть бути прирівняні до працівника та роботодавця, тоді будуть донараховані ПДФО і військовий збір.

Нарахований і виплачений дохід відображається в податковому розрахунку за формою № 1ДФ, навіть якщо не підлягає обкладенню ПДФО (у цьому випадку вказується ознака доходу «157»).

ЄСВ. Підприємство має право не нараховувати ЄСВ на дохід підприємця, якщо виконувані ним роботи (послуги) відповідають видам його діяльності, зазначеним у витягу з ЄДР (ч. 1 п. 1 ст. 4 Закону № 2464).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали