Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Підприємець неправильно заповнив звіт з ЄСВ: як виправити помилку?

Ольга Кліменко

29.06.2016 7927 17 1


Підприємець-єдинник у встановлені строки подав звіт з ЄСВ за себе до органу ДФС. Через якийсь час він виявив, що у звіті замість таблиці 2 додатка 5 заповнив таблицю 1. При цьому суми ЄСВ він сплачував до бюджету в установлені строки і заборгованості не має. Як виправити помилку, якщо сама форма звіту не передбачає виправлення? Чим загрожує підприємцеві така помилка?


Нагадаємо, що правила заповнення і подання звітності з ЄСВ підприємцями регулюється Порядком, затвердженим наказом Мінфіну від 14.04.15 р. № 435. Так, підприємці-єдинники подають до органу ДФС звіт з ЄСВ за себе один раз на рік – до 10 лютого року, що настає за звітним (п. 2 розд. III Порядку № 435). І заповнюють вони у звіті таблицю 2 додатка 5 (п. 11 розд. IV Порядку № 435).

У нашому випадку підприємець-єдинник помилково заповнив таблицю 1 додатка 5, яку зобов'язані заповнювати підприємці, що знаходяться на загальній системі оподаткування. Як тепер виправити цю помилку?

За роз'ясненнями фахівців органу ДФС, поданий не за тією формою звіт уважається неподаним. Тому відомості, унесені підприємцем-єдинником до таблиці 1 звіту, просто не будуть ураховані. Адже в органі ДФС цей підприємець числиться як єдинник. Отже, в органу ДФС немає підстав нараховувати йому ЄСВ як загальносистемнику. Тобто в нашому випадку підприємцеві виправляти нічого. Проте він повинен подати правильний звіт, у якому буде заповнена таблиця 2 додатка 5.

І пам'ятайте, що за неподання або несвоєчасне подання звіту з ЄСВ, подання звіту за невстановленою формою передбачено відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 10 НМДГ (170 грн.) (п. 7 ч. 11 ст. 25 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI).

Крім того за подання звіту за невстановленою формою передбачено адміністративну відповідальність: штраф у розмірі від 39 до 40 НМДГ (від 510 до 680 грн.) згідно з ч. 1, 2 ст. 1651 КУпАП. Нагадаємо, що справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства про збір та облік ЄСВ, розглядають органи доходів і зборів (ДФС).

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 17

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали