• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємець на загальній системі кладе на поточний рахунок власні гроші: чи буде дохід?


Підприємець, який застосовує загальну систему оподаткування, поповнює свій підприємницький поточний рахунок власними коштами. Чи будуть такі суми поповнення вважатися доходом підприємця?


Ні, не будуть. Пояснимо докладніше.

Власні кошти, які підприємець вносить на свій поточний рахунок, не можна розглядати як його дохід з метою оподаткування. До такого висновку нас підводить визначення підприємництва як виду господарської діяльності, яке дається в ст. 42 Господарського кодексу (далі – ГК).

Там сказано, що підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, яка здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та отримання прибутку.

Крім того, згідно із принципами підприємницької діяльності, які викладено в ст. 44 ГК, підприємець самостійно формує програму діяльності та фінансові ресурси для її здійснення, тобто самостійно визначає джерела фінансування (наприклад, власні кошти, позики). А ст. 320 Цивільного кодексу дозволяє використовувати власне майно для ведення підприємницької діяльності.

У нашому випадку підприємець провадить підприємницьку діяльність за рахунок власних коштів. Тому власні кошти, унесені підприємцем на свій поточний рахунок, не можуть бути його доходом.

До такого ж висновку доходять і податківці у своїх роз'ясненнях (ЗІР, категорія 104.04). Зокрема, вони вказують, що власні кошти, які підприємець на загальній системі оподаткування вносить на розрахунковий рахунок, не включаються до складу доходу і не відображаються в Книзі обліку доходів і витрат

Нагадаємо, що оподаткування доходів підприємця на загальній системі регулюється ст. 177 Податкового кодексу. Так, згідно з п. 177.2 даного Кодексу об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, який визначається як різниця між виручкою в грошовій і негрошовій формі та документально підтвердженими витратами, пов'язаними з отриманням такого доходу.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Підприємець на загальній системі кладе на поточний рахунок власні гроші: чи буде дохід?