• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємець-єдинник вимушено перейшов на загальну систему оподаткування: як йому повернутись на єдиний податок?

Підприємець – платник єдиного податку третьої групи отримав у жовтні 2014 року дохід від діяльності, що не дає права застосовувати спрощену систему оподаткування. Тому з 1 січня 2015 року він змушений перейти на загальну систему оподаткування. Заяву про перехід подано ним у строки, установлені нормами Податкового кодексу. Проте з 1 квітня 2015 року (з II кварталу) підприємець планує повернутися на спрощену систему оподаткування. Як правильно це зробити і що він повинен для цього зробити?

У цьому випадку підприємець порушив заборону, установлену пп. 291.1.5 Податкового кодексу (далі – ПК), і як покарання зобов'язаний:

  • по-перше, сплатити єдиний податок за підвищеною ставкою (15 %) з доходу, отриманого від «забороненої» діяльності;
  • по-друге, перейти на загальну систему оподаткування з наступного кварталу, тобто з 1 січня 2015 року (пп. 298.2.3 ПК).

Розглянемо подальші дії підприємця.

За підсумками IV кварталу 2014 року підприємець повинен подати квартальну звітність як платник єдиного податку третьої групи та сплатити єдиний податок до бюджету в установлені строки (граничний строк здачі звітності – 10 лютого 2015 року, а податок треба сплатити не пізніше 20 лютого).

Після закінчення I кварталу 2015 року, протягом якого підприємець працюватиме на загальній системі оподаткування, він буде зобов'язаний – уже як «загальносистемник» – подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за підсумками кварталу (пп. 177.5.2 ПК). Зверніть увагу: оскільки з наступного кварталу підприємець переходить на спрощену систему оподаткування, у декларації про майновий стан і доходи авансові платежі він не розраховує і не зазначає. Разом із тим у цій декларації він проводить розрахунок оподатковуваного доходу за I квартал (з урахуванням фактично отриманих доходів і витрат) і суми ПДФО.

Що стосується сплати ПДФО у цій конкретній ситуації, то завважимо, що в ст. 177 ПК не міститься вимог сплачувати ПДФО у середині року на підставі декларації, поданої за квартал. Проте тим підприємцям, які переходять на загальну систему оподаткування тільки на один квартал (наприклад, якщо з наступного кварталу вони планують повернення на єдиний податок, як у нашому випадку), Міндоходів рекомендує сплачувати ПДФО все ж таки не в кінці року, а за підсумками кварталу – на підставі поданої квартальної декла­рації.

Для того щоб перейти з 1 квітня 2015 року на спрощену систему оподаткування, підприємцеві треба буде подати заяву на застосування спрощеної системи не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку II кварталу 2015 року (п. 298.1.4 ПК).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Підприємець-єдинник вимушено перейшов на загальну систему оподаткування: як йому повернутись на єдиний податок?