• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Перехід фізосіб-єдинників із групи в групу: облік перехідних операцій

Акценти статті: на умовних числових прикладах показано особливості оподаткування перехідних операцій фізосіб – платників єдиного податку (далі – ЄП) у разі переходу з групи в групу, а також відображення таких операцій у Книгах обліку та декларації.

Нагадаємо, єдинники-фізособи ведуть облік у порядку, передбаченому пп. 296.1.1296.1.3 Податкового кодексу (далі – ПК). Тобто щодня відображають отриманий дохід у Книзі обліку доходів (неплатники ПДВ) (далі – Книга 1) або в Книзі обліку доходів і витрат (платники ПДВ) (далі – Книга 2). Форми Книг і Порядки їх ведення затверджені наказом Мінфіну від 19.06.15 р. № 579.

На підставі наведеної в Книгах інформації за звітний період заповнюється Податкова декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 19.06.15 р. № 578 (далі – декларація).

Розглянемо на практичних прикладах, як відображаються перехідні операції фізосіб-єдинників у Книгах і декларації. Умовимося, що інших операцій у них не було.

Приклад 1

Фізособа-єдинник з 1 жовтня 2017 року перейшов із другої групи до третьої:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали