Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Звітність підприємців-єдинників

30.10.2019 1010 0 3

Довідник підприємця: приклади, схеми, зразки

Підприємці на єдиному податку, як і всі інші суб’єкти господарювання, повинні подавати звітність і сплачувати податок до бюджету. Звичайно, у підприємця, який уперше складає звіт, виникає багато запитань: у який строк та за якою формою подавати звіт, як його правильно заповнити, коли платити податок до бюджету?

Щоб не помилитися в строках подання звітності, підприємцеві потрібно знати звітний період, установлений для його групи. Також чимало запитань на практиці викликає подання першої та останньої декларації. У консультації ми відповімо на ці та інші запитання, а також розглянемо особливості заповнення декларації єдинниками всіх груп.

Звітний період для платника єдиного податку (далі – ЄП) залежить від того, до якої групи він належить (п. 296.2, 296.3, пп. 49.18.2, 49.18.3 ПК):

  • для єдинників першої та другої груп звітним періодом є рік. Строк подання декларації – протягом 60 календарних днів (далі – к. д.) після закінчення звітного року;
  • для єдинників третьої групи звітний період – квартал. Строк подання декларації – протягом 40 к. д. після закінчення звітного кварталу. Зазначимо, що в цьому випадку декларація заповнюється наростаючим підсумком.

У цій ситуації платнику ЄП потрібно подати декларацію не за підсумками року (як передбачено для єдинників другої групи), а за підсумками III кварталу (пп. 296.5.1 ПК). За IV квартал він подає декларацію вже як платника ЄП третьої групи.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали