Звітність підприємців-єдинників
Довідник підприємця: приклади, схеми, зразки
Підприємці на єдиному податку, як і всі інші суб’єкти господарювання, повинні подавати звітність і сплачувати податок до бюджету. Звичайно, у підприємця, який уперше складає звіт, виникає багато запитань: у який строк та за якою формою подавати звіт, як його правильно заповнити, коли платити податок до бюджету?
Щоб не помилитися в строках подання звітності, підприємцеві потрібно знати звітний період, установлений для його групи. Також чимало запитань на практиці викликає подання першої та останньої декларації. У консультації ми відповімо на ці та інші запитання, а також розглянемо особливості заповнення декларації єдинниками всіх груп.
Звітний період для платника єдиного податку (далі – ЄП) залежить від того, до якої групи він належить (п. 296.2, 296.3, пп. 49.18.2, 49.18.3 ПК):
- для єдинників першої та другої груп звітним періодом є рік. Строк подання декларації – протягом 60 календарних днів (далі – к. д.) після закінчення звітного року;
- для єдинників третьої групи звітний період – квартал. Строк подання декларації – протягом 40 к. д. після закінчення звітного кварталу. Зазначимо, що в цьому випадку декларація заповнюється наростаючим підсумком.
У цій ситуації платнику ЄП потрібно подати декларацію не за підсумками року (як передбачено для єдинників другої групи), а за підсумками III кварталу (пп. 296.5.1 ПК). За IV квартал він подає декларацію вже як платника ЄП третьої групи.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року