• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Визначаємо витрати фізособи-прідприємця

Чи включаються до складу витрат ФОП витрати за розрахунково-касове обслуговування в банку?

Так, включаються.

Розрахунково-касове обслуговування – це послуги, що надаються банком клієнту на підставі відповідного договору, укладеного між ними, і пов’язані з переказом коштів із рахунка (на рахунок) цього клієнта, видачею йому коштів у готівковій формі, а також здійсненням інших операцій, передбачених договором (п. 1.37 Закону від 05.04.01 р. № 2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні»). Плата за такі послуги банків включається до складу операційних витрат, зокрема – до адміністративних витрат (пп. «є» пп. 138.10.2 ПК).

Оскільки ФОП має право на витрати за умови, що вони є складовою операційних витрат відповідно до розд. ІІІ ПК, то відповідно витрати, пов’язані з роз­рахун­ково-касовим обслуговуванням, включатимуться до складу витрат ФОП.

Підставою для включення слугуватиме договір, укладений із банківською установою, а також
виписки банку.

ФОП відвантажив товар покупцю. На момент отримання коштів від покупця ФОП ще не оплатив цей товар постачальнику. Чи має він у такому разі право на витрати в періоді відображення доходу.

Ні, не має.

Так, згідно з Порядком ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи – підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затвердженим наказом Міндоходів від 16.09.13 р. № 481, у графі 5 цієї книги зазначаються реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, безпосередньо пов’язані з отриманим доходом. Таким документом може бути, зокрема, платіжне доручення, квитанція до прибуткового касового ордеру, квитанція, фіскальний чек, акт закупівлі (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвідчують факт оплати товарів, робіт, послуг.

У наведеній ситуації ФОП не оплатив товар, тому не має права на витрати. Водночас після оплати такого товару він матиме право на включення вартості цього товару до складу своїх витрат.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Визначаємо витрати фізособи-прідприємця