• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи оподатковується безповоротна фінансова допомога, яка виплачується фізособі-підприємцю?

Сергей Наумов

05.07.2016 381 0 1


До товариства звернулась фізична особа – підприємець, яка перебуває на другій групі спрощеної системи оподаткування, із проханням надати безповоротну фінансову допомогу. Керівництвом було прийнято рішення виплатити 5 тис. грн. Чи потрібно оподатковувати такі доходи та як їх відобразити у звітності?


Ні, не потрібно, і ось чому.

Для з’ясування необхідності віднесення таких виплат до оподатковуваних потрібно звернутись до п. 165.1 Податкового кодексу (далі – ПК), де наведено доходи, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Так, пп. 165.1.36 визначено, що не підлягає оподаткуванню дохід фізособи-підприємця, з якого сплачується єдиний податок (далі – ЄП) згідно із спрощеною системою оподаткування відповідно до ПК. Отже, ні ПДФО, ні військовий збір із таких доходів не утримується.

Разом із тим, така виплата здійснюється на користь фізособи та має бути відображена податковим агентом у податковому розрахунку за формою № 1ДФ за ознакою «157», оскільки за допомогою звернулась саме фізична особа – підприємець, а не громадянин.

Щодо дій такої фізособи-підприємця, то для платників ЄП першої – третьої груп порядок визначення доходів та їх склад визначено у ст. 292 ПК. Зокрема, у п. 292.11 ПК наведено перелік доходів, які не включаються до доходу платників ЄП цих груп, і до нього фінансову допомогу не включено.

Отже, доходи у вигляді безповоротної фінансової допомоги включаються до виручки фізособи-підприємця – єдинника першої – третьої груп із відповідними наслідками щодо відображення у звітності та сплати податків.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

810 грн. / квартал

Купити

Кращі матеріали

Чи оподатковується безповоротна фінансова допомога, яка виплачується фізособі-підприємцю?