• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібно фізособі зазначати в договорах свій статус підприємця?

Фізособа у процесі своєї підприємницької діяльності укладає договори з різними контагентами – підприємствами, підприємцями та простими фізособами. Чи обов'язково в таких договорах зазначати, що фізособа є підприємцем?

Бажано. Пояснимо чому.

Є загальні вимоги, установлені Цивільним кодексом до укладення договорів (далі – ЦК). Їх потрібно дотримуватися для того, щоб договір був чинним. Зокрема, кожна сторона договору повинна мати необхідний обсяг цивільної правоздатності, тобто мати право укладати договір (ч. 2 ст. 203 ЦК).

Укладати договори як суб'єкт господарювання фізособа може тільки після державної реєстрації як підприємець (ч. 1 ст. 4 Закону від 15.05.03 р. № 755-IV).

Проте особа, зареєстрована підприємцем, може укладати договори:

  • пов'язані з її підприємницькою діяльністю (наприклад, договір постачання з іншим підприємцем або з підприємством);
  • не пов'язані з її підприємницькою діяльністю (наприклад, договір купівлі-продажу свого житла).

Як зрозуміти, у якій саме ролі (підприємця чи простої фізособи) виступила особа, якщо в договорі буде зазначено лише її паспортні дані?

Тому щоб надалі уникнути непорозумінь із податковою інспекцією і можливих спорів із питань оподаткування, підприємцеві краще зазначати свій підприємницький статус у договорах, які він укладає як суб'єкт господарювання.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Чи потрібно фізособі зазначати в договорах свій статус підприємця?