• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібно проводити інвентаризацію підприємцю?

Підприємець на загальній системі оподаткування займається виробництвом дерев'яних меблів. Чи зобов'язаний він проводити інвентаризацію своїх активів та зобов'язань?

Звернемося до законодавчих норм. Згідно із ч. 1 ст. 10 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV (далі – Закон № 996) для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності підприємства зобов'язані проводити інвентаризацію активів і зобов'язань, під час якої перевіряються й документально підтверджуються їх наявність, стан та оцінка. Також проведення інвентаризації (зокрема, перед складанням річної фінансової звітності) передбачене і п. 7 розд. I Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879 (далі – Положення № 879).

Однак норми Закону № 996 і правила Положення № 879 поширюються тільки на юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, а також на представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності (ч. 1 ст. 2 Закону № 996, п. 2 розд. I Положення № 879).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали