Як підприємцю правильно оформити відпустку
29.06.2017 433 0 1
Згідно з нормами діючого законодавства деякі категорії підприємців-єдинників можуть не сплачувати єдиний податок (далі – ЄП) під час відпустки або тривалої хвороби. У консультації розповімо, хто може скористатися цим правом, як і в які строки слід повідомити про відпустку до районної ДПІ, щоб не виникло проблем зі сплатою ЄП.
Не платити ЄП під час відпустки можуть тільки підприємці – єдинники першої та другої груп, які не мають найманих працівників, і тільки протягом одного календарного місяця на рік за умови подання до контролюючого органу заяви про період щорічної відпустки (п. 295.5 ПК).
Зверніть увагу: немає сенсу повідомляти до органу ДФС про відпустку тривалістю менше місяця. Якщо хоч один день у місяці підприємець працював, він повинен сплачувати за цей місяць ЄП на загальних підставах (ЗІР, категорія 107.12).
На єдинників третьої групи «відпусткова» пільга не поширюється з очевидних причин: вони сплачують ЄП у відсотках від суми отриманого доходу. Немає доходу – немає податку. Водночас єдинники першої та другої груп сплачують фіксовану ставку ЄП незалежно від того, чи був у звітному місяці дохід. Тому, коли такий єдинник іде у відпустку на один місяць, а найманих працівників, які трудилися б на благо підприємця, поки той відпочиває, у нього немає, він може не платити ЄП за час відпустки. Тобто тут теж дотримується принцип: немає доходу – немає податку.
Водночас треба бути напоготові і у відпустковий час. Наприклад, якщо в календарному місяці відпустки підприємцю прийде передоплата, він підпише первинні документи, проведе банківські або наявні платежі, то за фактом виявиться, що він працював, а не відпочивав. Адже в цьому випадку треба буде заповнювати Книгу обліку доходів за відповідні дати. Тоді при перевірці податківці можуть за формальними підставами порахувати, що відпустки не було, і донарахувати ЄП за такий нібито відпустковий місяць.
За загальними правилами єдинники першої та другої груп сплачують ЄП авансом – до 20-го числа поточного місяця. Також вони можуть платити ЄП наперед за квартал і рік (п. 295.1 ПК). Якщо єдинник вирішив піти у відпустку і повідомив про це орган ДФС, то в нього може виникнути переплата за ЄП. На підставі заяви платника сума переплати буде зарахована у сплату майбутніх платежів за ЄП (п. 295.6 ПК).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року