• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як підприємцю правильно оформити відпустку

Алла Демидова

29.06.2017 388 0 1

Згідно з нормами діючого законодавства деякі категорії підприємців-єдинників можуть не сплачувати єдиний податок (далі – ЄП) під час відпустки або тривалої хвороби. У консультації розповімо, хто може скористатися цим правом, як і в які строки слід повідомити про відпустку до районної ДПІ, щоб не виникло проблем зі сплатою ЄП.

Не платити ЄП під час відпустки можуть тільки підприємці – єдинники першої та другої груп, які не мають найманих працівників, і тільки протягом одного календарного місяця на рік за умови подання до контролюючого органу заяви про період щорічної відпустки (п. 295.5 ПК).

Зверніть увагу: немає сенсу повідомляти до органу ДФС про відпустку тривалістю менше місяця. Якщо хоч один день у місяці підприємець працював, він повинен сплачувати за цей місяць ЄП на загальних підставах (ЗІР, категорія 107.12).

На єдинників третьої групи «відпусткова» пільга не поширюється з очевидних причин: вони сплачують ЄП у відсотках від суми отриманого доходу. Немає доходу – немає податку. Водночас єдинники першої та другої груп сплачують фіксовану ставку ЄП незалежно від того, чи був у звітному місяці дохід. Тому, коли такий єдинник іде у відпустку на один місяць, а найманих працівників, які трудилися б на благо підприємця, поки той відпочиває, у нього немає, він може не платити ЄП за час відпустки. Тобто тут теж дотримується принцип: немає доходу – немає податку.

Водночас треба бути напоготові і у відпустковий час. Наприклад, якщо в календарному місяці відпустки підприємцю прийде передоплата, він підпише первинні документи, проведе банківські або наявні платежі, то за фактом виявиться, що він працював, а не відпочивав. Адже в цьому випадку треба буде заповнювати Книгу обліку доходів за відповідні дати. Тоді при перевірці податківці можуть за формальними підставами порахувати, що відпустки не було, і донарахувати ЄП за такий нібито відпустковий місяць.

За загальними правилами єдинники першої та другої груп сплачують ЄП авансом – до 20-го числа поточного місяця. Також вони можуть платити ЄП наперед за квартал і рік (п. 295.1 ПК). Якщо єдинник вирішив піти у відпустку і повідомив про це орган ДФС, то в нього може виникнути переплата за ЄП. На підставі заяви платника сума переплати буде зарахована у сплату майбутніх платежів за ЄП (п. 295.6 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали