Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Виправлення помилок фізособами-єдинниками

У цій консультації розглянемо, як фізособі – платнику єдиного податку (далі – ЄП) першої – третьої груп самостійно виправити помилки у звітності за минулі періоди.

Діюча форма Податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця (далі – декларація) затверджена Наказом № 578. Ця форма використовується для складання звітності, а також для коригування показників за будь-які звітні періоди, але з урахуванням строків давності, установлених п. 102.1 ПК (див. нижче).

Нагадаємо, уперше декларація за даною формою подавалася фізособами-єдинниками всіх груп при складанні звітності за 2015 рік. До цього періоду вони звітували за формою декларації, затвердженою Наказом № 1688.

Згідно з п. 296.7 ПК помилки з ЄП виправляються в порядку, передбаченому ПК, тобто або в поточній декларації, або шляхом подання уточнюючого розрахунку (далі – УР) (докладніше див. «Загальні правила виправлення помилок у податкових деклараціях»).

Платники податків мають право виправити помилку в строк не пізніше 1 095-го дня, що настає за останнім днем подання звітної декларації. Якщо декларація була подана пізніше, то відлік строку давності починається із дня її фактичного подання (п. 50.1, 102.1 ПК).

Відповідно до п. 296.2, 296.3, пп. 49.18.2, 49.18.3 ПК звітним періодом є:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали