• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Майно підприємця-єдинника: правовий статус та інші нюанси

16.10.2018 501 0 0

Єдиний податок для юридичних і фізичних осіб

На практиці нерідко виникають запитання про правовий статус майна фізособи-підприємця, зокрема як і коли можна розрізняти її особисте майно та майно, яке вона використовує у своїй підприємницькій діяльності. Розберемося із цими питаннями та розглянемо найпоширеніші ситуації, пов'язані з даною темою.

Підприємцям слід знати, що наше законодавство не ділить їх майно на особисте та підприємницьке (тобто використовуване в підприємницькій діяльності). Так, згідно зі ст. 52 ЦК підприємець відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке за законом не може бути звернене стягнення (перелік такого майна наведено в додатку до Закону № 1404). При цьому не важливо, використовував він це майно у своїй діяльності чи ні.

Тому при реєстрації підприємцям потрібно враховувати даний факт. Наприклад, якщо громадянин зареєстрував приватне підприємство або ТОВ, то при провадженні діяльності таких підприємств він ризикує тільки своїм внеском до їх статутного капіталу. А з підприємцем усе набагато гірше – він відповідає всім своїм майном. Саме із цього положення законодавства необхідно виходити при вирішенні майнових питань підприємців. Однак є й деякі особливості, про які ми розповімо нижче.

Використання особистого рахунка фізособи в підприємницьких цілях

Як було зазначено вище, законодавство не розмежовує особисте та підприємницьке майно фізособи, яка займається підприємницькою діяльністю. Водночас відносно банківських рахунків такий поділ існує. Так, згідно з п. 7.7 Інструкції № 492 забороняється використовувати поточні рахунки фізосіб для проведення операцій, пов'язаних із провадженням підприємницької діяльності. Про це обмеження також ідеться в роз'ясненнях НБУ, наведених у Листі від 13.11.13 р. № 25-112/22344. Жодних санкцій із боку НБУ за порушення даного правила законодавством не передбачено.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали