Експорт та імпорт товарів у підприємців
17.11.2017 4617 0 2
Найчастіше підприємці, плануючи займатися зовнішньоекономічною діяльністю, цікавляться, чи є в них на це право, як обліковувати такі операції і т. п. Про законодавчі основи експортних та імпортних операцій для підприємців на спрощеній та загальній системах оподаткування, а також про облік таких операцій розповімо в консультації.
ЗЕД – це діяльність українських та іноземних суб'єктів господарської діяльності, яка побудована на взаємовідносинах між ними і здійснюється на території України та за її межами. Експорт та імпорт – види ЗЕД, а фізособи є суб'єктами ЗЕД (п. 2 ч. 2 ст 55, п. 1 ст. 378 ГК; ст. 1, 3–5 Закону № 959).
Таким чином, підприємці, як і всі суб'єкти ЗЕД, мають право здійснювати будь-які її види, прямо не заборонені законами України (ст. 5 Закону № 959). Перелік заборонених видів експорту та імпорту наведено у ст. 17 цього Закону.
Посередницькі операції, при яких право власності на товар не переходить до посередника (на підставі комісійних, агентських договорів, договорів доручення), виконуються без обмежень (ст. 4 Закону № 959). Значить, підприємці, у тому числі й єдинники, також можуть виступати посередниками в експортно-імпортних операціях.
Обмеження за експортно-імпортними операціями
Право фізособи-підприємця займатися експортом та імпортом не залежить від обраної ним системи оподаткування. Однак розд. XIV ПК передбачає для єдинників певні обмеження, у тому числі й у сфері ЗЕД. Зокрема, підприємець може самостійно обрати спрощену систему, якщо він відповідає вимогам, установленим цим розділом ПК, і реєструється платником єдиного податку (далі – ЄП) у визначеному тут же порядку (п. 291.3 ПК).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року