• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Єдинник-фізособа перейшов з другої до третьої групи посеред року: на що йому слід зважити?

29.10.2018 1334 0 2

Підприємець – платник єдиного податку (далі – ЄП) другої групи в III кварталі 2018 року перевищив граничний для цієї групи обсяг доходу і з 1 жовтня 2018 року був вимушений перейти до третьої групи. Виникли запитання.

На що слід зважити єдиннику у зв'язку з переходом до іншої групи?

Нагадаємо вимоги Податкового кодексу (далі – ПК), які пред'являються у цьому випадку до фізосіб-єдинників, що переходять з другої групи до третьої. Так, для зміни групи єдинник повинен (п. 293.8 ПК):

  • не пізніше 20-го числа місяця, що настає за календарним кварталом, у якому його дохід перевищив допустимий максимум (у нашому випадку – не пізніше 20 жовтня), подати до контролюючого органу заяву про перехід до третьої групи платників ЄП;
  • застосувати до суми перевищення дозволеного обсягу доходу ставку ЄП у розмірі 15 %;
  • подати податкову декларацію платника ЄП у строки, установлені для квартального звітного періоду. У такій декларації потрібно окремо відобразити обсяг доходу, що оподатковується за ставками ЄП для другої групи, і окремо – за ставкою 15 %. При цьому у відповідних розділах декларації протягом звітного року (у цьому випадку це буде рік) наводяться: показники діяльності, що відносяться до другої групи, сума перевищення доходу, що оподатковується за ставкою 15 %, а також показники третьої групи. Подання квартальної декларації звільняє єдинника від подання річної декларації. Тобто декларацію за рік йому потрібно буде подати у строк для квартальних платників ЄП;
  • якщо єдинник планує перейти до третьої групи зі сплатою ЄП за ставкою 3 %, то він повинен зареєструватися як платник ПДВ. Для цього фізособі потрібно подати заяву за формою № 1-ПДВ не пізніше 20-го числа місяця, що настає за календарним кварталом, у якому був перевищений допустимий обсяг доходу, одночасно з поданням заяви про перехід на ставку ЄП 3 % (пп. 4 п. 3.6 Положення, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.14 р. № 1130). Платники за ставкою ЄП 3 %, на відміну від інших фізосіб-єдинників, повинні вести облік не тільки доходів, але й витрат у Книзі обліку доходів і витрат за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 19.06.15 р. № 579.

Що стосується ЄСВ, то для фізособи, яка перейшла до третьої групи, нічого не міняється. Нагадаємо вимоги п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI. Суму ЄСВ за себе такі платники розраховують самостійно, але ця сума не може бути більша від максимальної величини бази для нарахування ЄСВ. Максимальна база в 2018 році становить 15 розмірів мінімальної заробітної плати (далі – МЗП), тобто 55 845 грн. (3 723 грн. х 15). При цьому сума ЄСВ не може бути менша від мінімального страхового внеску, який обчислюється як добуток МЗП і ставки ЄСВ (22 %). Мінімальний ЄСВ за місяць становить 819,06 грн. (3 723 грн. х 22 %).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали