• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи повинні підприємці надати до 25 вересня відомості про кінцевих бенефіціарних власників?

Оксана Спивак

12.01.2016 103 0 0

Чи потрібно підприємцю-єдиннику та підприємцю на загальній системі оподаткування подавати відомості про кінцевих бенефіціарних власників до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (далі – ЄДР)?

Ні, підприємці не подають такі відомості до ЄДР. Справа в тому, що у підприємців взагалі немає бенефіціарних власників.

Хто такий кінцевий бенефіціарний власник (кінцевим вигодоодержувач)? Це фізособа, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юрособи безпосередньо або через інших осіб (п. 20 ч. 1 ст. 1 Закону від 14.10.14 р. № 1702-VII).

Інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юрособи вноситься до ЄДР (ч. 2 ст. 17 Закону від 15.05.03 р. № 755-IV, далі – Закон № 755). Кінцевим вигодоодержувачем може бути фізособа, яка є засновником юрособи, а якщо засновником є інша юрособа – тоді засновник такої юрособи.

Фізособа-підприємець для державної реєстрації має подати документи, передбачені ст. 42 Закону № 755, а для внесення змін до відомостей у ЄДР – документи, передбачені ст. 45 цього Закону. Для державної реєстрації підприємець надає форми реєстраційних карток, затверджених наказом Мін’юсту від 10.10.11 р. № 3178/5 (у редакції наказу Мін’юсту від 12.05.14 р. № 749/5), а саме:

  • форму 10 – Реєстраційна картка на проведення державної реєстрації фізичної особи – підприємця;
  • форму 11 – Реєстраційна картка на проведення державної реєстрації змін до відомостей про фізичну особу – підприємця, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

Із змісту цих форм зрозуміло, що можливість внесення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника для фізосіб-підприємців не передбачена.

Якщо проаналізувати форми реєстраційних карток, затверджених наказом Мін’юсту від 10.10.11 р. № 3178/5 (у редакції наказу Мін’юсту від 17.06.15 р. № 992/5), то інформацію про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) повинні вказувати тільки юрособи під час заповнення реєстраційних карток за формами 1, 2, 4 і 16. При цьому за неподання інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) керівнику юрособи загрожує штраф у розмірі від 5 100 грн. до 8500 грн. (ч. 5 ст. 16611 КУпАП). Як бачимо, про підприємців тут теж ані слова.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Чи повинні підприємці надати до 25 вересня відомості про кінцевих бенефіціарних власників?