Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Ціна в договорі постачання: три практичні ситуації

23.09.2019 1353 0 1

Із цієї статті ви дізнаєтеся: які вимоги необхідно враховувати контрагентам при встановленні/зміні ціни в договорі постачання залежно від різних ситуацій.

Що можна зробити на практиці: правильно вказати/змінити ціну в договорі постачання, щоб уникнути фінансових втрат і судових спорів.

Для початку нагадаємо, що договір постачання, як і будь-який інший договір, повинен містити істотні умови (ч. 3 ст. 180 Цивільного кодексу, далі – ЦК; ст. 268 Господарського кодексу). Для договору постачання вони такі:

  • предмет договору (найменування продукції, що поставляється);
  • ціна договору (установлюється за домовленістю сторін);
  • строки та порядок постачання (наприклад, це може бути на один рік, на два роки та на інший строк, визначений сторонами, також варто прописати періодичність постачань і порядок відвантаження товару);
  • якість товару (указуються якісні характеристики, яким повинен відповідати товар, і порядок його повернення у випадку невідповідності таким характеристикам);
  • гарантія якості товару та порядок пред'явлення претензій у зв'язку з недоліками поставленого товару;
  • комплектність товару, що поставляється.

Договір постачання вважається укладеним тільки за умови, якщо сторони дійшли згоди з усіх істотних умов договору.

Хочемо попередити! За відсутності в договорі хоча б однієї з істотних умов договір уважається неукладеним. Це означає, що все отримане за ним (гроші, товари) визнається отриманим без достатніх правових підстав і підлягає поверненню на підставі ст. 1212 ЦК.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали