Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оренда майна в підприємця-загальносистемника

Алла Демидова

05.05.2017 432 0 1

Здача в оренду власного або орендованого рухомого та нерухомого майна підприємцем на загальній системі оподаткування має свої особливості документального оформлення та оподаткування. Що слід урахувати сторонам договору оренди, розповімо в цій статті.

Фізособа має право розпоряджатися майном, у тому числі передавати його в найм, якщо вона є власником речі, їй належать майнові права або вона вповноважена договором чи законом на укладення договору найму (ст. 761 Цивільного кодексу України від 16.01.03 р. № 435-IV, далі – ЦК). При цьому важливо відрізняти підприємницьку діяльність фізособи від непідприємницької, адже від цього залежить порядок оподаткування та докуменального оформлення орендних операцій.

Тому при укладенні договору оренди з орендодавцем-фізособою орендарю потрібно точно знати:

  • чи зареєстрована фізособа як підприємець та на якій системі оподаткування – на загальній чи спрощеній;
  • які види діяльності має право провадити фізособа в рамках своєї підприємницької діяльності.

Надаючи майно в оренду, підприємець-загальносистемник отримує дохід. При нарахуванні (виплаті) підприємцю доходу в рамках його підприємницької діяльності податковий агент не утримує ПДФО у джерела виплати, якщо підприємець подав копію документа, що підтверджує його держреєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності (далі – СПД) (п. 177.8 ПК).

Отже, при укладенні договору оренди орендарю слід отримати від орендодавця-підприємця документ, що підтверджує його податковий статус. На сьогодні таким документом є виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань (далі – ЄДР). І в тому, і в іншому документі достатньо інформації для укладення договору оренди. Водночас витяг, на відміну від виписки, видається станом на певну дату.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали