Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Юрособа ліквідується, а орган ДФС не проводить перевірку: що робити?

Із цієї статті ви дізнаєтеся: який установлено порядок проведення позапланової документальної перевірки підприємства, якщо розпочато процедуру ліквідації, і як правильно оскаржити бездіяльність органу ДФС, який ігнорує свій обов'язок із проведення перевірки суб'єкта господарювання (далі – СГ).

Що можна зробити на практиці: скласти скаргу на посадових осіб органу ДФС та/або позов до суду, щоб оскаржити бездіяльність держоргану.

Ситуація
ТОВ повідомило держреєстратора про своє рішення ліквідуватися та про створення ліквідаційної комісії. Однак уже більше двох місяців орган ДФС не призначає документальну позапланову перевірку ТОВ.
Запитання. Чи може в такому випадку підприємство оскаржити бездіяльність посадових осіб держоргану?
Коротка відповідь. Так. Якщо орган ДФС не призначає перевірку у встановлений законодавством строк, то підприємство може оскаржити бездіяльність органу ДФС в адміністративному та/або судовому порядку.

Підприємство розпочало процедуру ліквідації й повідомило про це податкову. У такому випадку орган ДФС повинен призначити позапланову документальну перевірку (пп. 78.1.7 Податкового кодексу, далі – ПК). Мета такої перевірки – переконатися в тому, що в підприємства немає заборгованості перед бюджетом. А якщо з'ясується, що заборгованість є, тоді – визначити її точну суму.

У який строк повинна бути призначена така перевірка?

Строки документальної позапланової перевірки в разі ліквідації юрособи передбачено п. 11.9 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.11 р. № 1588 (далі – Порядок № 1588). Зокрема, документальна позапланова перевірка повинна проводитися в строк не пізніше 10 робочих днів із моменту розміщення в ЄДР інформації про те, що прийнято рішення про ліквідацію юрособи.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали