Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Результати ПДВ-перевірки: розрахунки з бюджетом і відображення у звітностіти

07.03.2019 494 0 1

Результати податкових перевірок та відображення їх в обліку

Акценти статті:

  • як сплатити нараховані грошові зобов'язання з ПДВ;
  • як відобразити в декларації з ПДВ наслідки перевірки залежно від отриманих форм податкового повідомлення-рішення (далі – ППР).

Більшість платників податків після «проходження» перевірки з питань ПДВ вимушена відображати в обліку її результати. Досвідчені бухгалтери не з чуток знають, що хоч якісь огріхи контролери все одно знайдуть, а значить, платник податків отримає ППР. Цей документ можна оскаржити в адміністративному та/або судовому порядку, а можна і змиритися із зазначеними в ньому донарахуваннями.

Як діяти у випадку, якщо платник податків не буде оскаржувати ППР? На це запитання ми відповімо у статті. Спочатку намітимо головні «штрихи» обліково-звітних наслідків ПДВ-перевірок, а потім проаналізуємо, як впливають на показники декларації з ПДВ дані різних ППР, прийнятих контролерами за результатами перевірки.

Припустимо, платник податків після отримання ППР збирається сплатити до бюджету суму, яку податківці нарахували за результатами перевірки. Перше запитання, яке у нього виникне:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали