Перевірки органами СЕС
У консультації йтиметься про підстави та порядок проведення перевірок органами державної санітарно-епідеміологічної служби (далі – СЕС), а також про відповідальність суб'єктів господарювання (далі – СГ) за порушення у сфері санітарного законодавства.
Здійснення санітарного нагляду
Органи СЕС здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд (далі – ДСЕН) за дотриманням юридичними та фізичними особами санітарного законодавства з метою попередження, виявлення, зменшення або усунення шкідливого впливу небезпечних факторів на здоров'я людей і застосування заходів правового характеру до порушників.
Функціями нагляду наділені головні державні санітарні лікарі, їх заступники, інші посадові особи, а також установи та заклади СЕС у порядку профілактичного та поточного контролю, а також у межах відповідних адміністративних територій, на які поширюється діяльність територіальних установ СЕС (п. 6 Положення № 1109). Це означає, що посадові особи СЕС мають право перевіряти тільки тих СГ, які територіально належать до їх компетенції.
Основними нормативними документами, якими керуються органи СЕС при здійсненні нагляду, є:
- Закони № 877 і № 4004;
- Положення № 1109;
- Порядок № 135;
- Інструкції № 64 і № 67.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року