Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Перевірки органами СЕС

13.10.2016 3709 0 1

У консультації йтиметься про підстави та порядок проведення перевірок органами державної санітарно-епідеміологічної служби (далі – СЕС), а також про відповідальність суб'єктів господарювання (далі – СГ) за порушення у сфері санітарного законодавства.

Здійснення санітарного нагляду

Органи СЕС здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд (далі – ДСЕН) за дотриманням юридичними та фізичними особами санітарного законодавства з метою попередження, виявлення, зменшення або усунення шкідливого впливу небезпечних факторів на здоров'я людей і застосування заходів правового характеру до порушників.

Функціями нагляду наділені головні державні санітарні лікарі, їх заступники, інші посадові особи, а також установи та заклади СЕС у порядку профілактичного та поточного контролю, а також у межах відповідних адміністративних територій, на які поширюється діяльність територіальних установ СЕС (п. 6 Положення № 1109). Це означає, що посадові особи СЕС мають право перевіряти тільки тих СГ, які територіально належать до їх компетенції.

Основними нормативними документами, якими керуються органи СЕС при здійсненні нагляду, є:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали