• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Підприємство не повідомило орган ДФС про прийнятого працівника – що буде?

Підприємство забуло повідомити орган ДФС про прийнятого в серпні 2016 року працівника. Чи можуть зараз застосувати адміністративний штраф за це порушення з урахуванням строку давності для його застосування? Чи можна уникнути адміністративного штрафу, якщо зараз звільнити цього працівника, а наступного дня прийняти його знову і повідомити орган ДФС про прийняття нового працівника?

Спочатку уточнимо, про який штраф ідеться. Це штраф у розмірі від 30 до 100 НМДГ (від 510 до 1 700 грн.), установлений ч. 1 ст. 41 КУпАП. Ця стаття передбачає відповідальність за різні правопорушення, але серед них не назване таке правопорушення, як «неповідомлення органу ДФС про прийнятого працівника». Проте в ч. 1 цієї статті зазначено, що штраф може накладатися також за «інші порушення вимог законодавства про працю». Це якраз наш випадок: адже вимога повідомляти орган ДФС про укладення трудового договору передбачена ст. 24 КЗпП (тобто трудовим законодавством).

Завважимо, що Мінсоцполітики із цього приводу дотримується іншої думки, розцінюючи подібне правопорушення як фактичний допуск до роботи без оформлення трудового договору. А за таке порушення штраф значно більший (від 500 до 1 000 НМДГ). Така позиція Мінсоцполітики викладена, наприклад, у листах від 19.08.15 р. № 1069/13/84-15 і від 29.04.16 р. № 5043/4/4.1-ДП-16 (далі – Лист № 5043). Але ми з такою позицією не згодні і неодноразово писали про це, у тому числі в наших коментарях до листів Мінсоцполітики. А на сьогодні наші аргументи підтверджуються й судовою практикою (наприклад, див. постанову Одеського окружного адміністративного суду від 09.03.17 р., ЄДРСР, реєстр. № 65226435). У цьому рішенні суд дійшов висновку, що неповідомлення органу ДФС про прийняття працівника не свідчить про те, що між працівником і роботодавцем не оформлено трудовий договір. Адже згідно із законом немає зв'язку між дією трудового договору і наявністю відповідного повідомлення.

Тепер про строк давності для застосування адмінштрафу. Для цих штрафів строк давності передбачено ст. 38 КУпАП і становить 3 місяці з моменту скоєння правопорушення, а за триваючими правопорушеннями – 3 місяці з моменту виявлення.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали