Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оскарження результатів перевірки щодо ЄСВ у судовому порядку

Із цієї статті ви дізнаєтеся: які існують варіанти оскарження результатів перевірок з ЄСВ, які саме документи, підготовлені органом ДФС, можна оскаржити, до якого суду і в які строки треба звертатися при оскарженні вимог і рішень органів ДФС про донарахування ЄСВ, як скласти адміністративний позов та які документи додати до позову.

Що можна зробити на практиці: якщо вам доведеться складати адміністративний позов, скористайтеся нашими рекомендаціями та візьміть за основу наведений зразок позовної заяви.

Які документи можна оскаржити?

Проводити перевірки щодо нарахування і сплати ЄСВ уповноважені органи ДФС. Якщо в ході перевірки виявлено порушення, то за її результатами складається акт, на підставі якого виноситься:

На підставі зазначених документів у підприємства або підприємця виникає обов'язок сплатити ту або іншу суму ЄСВ, штрафних санкцій і пені. Оскаржити можна саме ці документи, а не акт перевірки. Сам по собі акт перевірки не спричиняє для підприємства або підприємця ніяких наслідків – у ньому просто фіксується факт проведення перевірки та її результати.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали