Оскарження результатів перевірки щодо ЄСВ у судовому порядку
18.12.2017 1559 0 1
Із цієї статті ви дізнаєтеся: які існують варіанти оскарження результатів перевірок з ЄСВ, які саме документи, підготовлені органом ДФС, можна оскаржити, до якого суду і в які строки треба звертатися при оскарженні вимог і рішень органів ДФС про донарахування ЄСВ, як скласти адміністративний позов та які документи додати до позову.
Що можна зробити на практиці: якщо вам доведеться складати адміністративний позов, скористайтеся нашими рекомендаціями та візьміть за основу наведений зразок позовної заяви.
Які документи можна оскаржити?
Проводити перевірки щодо нарахування і сплати ЄСВ уповноважені органи ДФС. Якщо в ході перевірки виявлено порушення, то за її результатами складається акт, на підставі якого виноситься:
- вимога про сплату боргу (недоїмки) (далі – вимога) у сумі донарахованого ЄСВ (ч. 4 ст. 25 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI, далі – Закон № 2464);
- рішення про застосування штрафних санкцій і нарахування пені (далі – рішення) (ч. 14 ст. 25 Закону № 2464).
На підставі зазначених документів у підприємства або підприємця виникає обов'язок сплатити ту або іншу суму ЄСВ, штрафних санкцій і пені. Оскаржити можна саме ці документи, а не акт перевірки. Сам по собі акт перевірки не спричиняє для підприємства або підприємця ніяких наслідків – у ньому просто фіксується факт проведення перевірки та її результати.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року