Податкова застава: підстави для виникнення і припинення
Акценти цієї статті:
- на яке майно поширюється податкова застава;
- як платник податків дізнається про те, що його майно потрапило в податкову заставу;
- хто і як здійснює опис майна, на яке поширюється право податкової застави;
- які передбачені підстави для припинення податкової застави.
Податкова застава – це спосіб забезпечити сплату платником податків грошового зобов'язання і пені, які не були сплачені ним у строки, установлені нормами Податкового кодексу (далі – ПК) (пп. 14.1.155 ПК). Ідеться про строки, установлені, зокрема, ст. 57 ПК.
Предметом податкової застави є майно платника податків. І якщо платник податків не сплатить свої грошові зобов'язання, забезпечені заставою, то на це майно буде звернене стягнення. Простіше кажучи, майно заберуть і продадуть, а за рахунок виручених грошей буде погашений податковий борг платника.
Поки майно перебуває у податковій заставі, платник податків продовжує ним користуватися (якщо інше не передбачено законом). Але продати це майно або здійснити іншим способом його відчуження він може тільки з дозволу податкового органу (конкретно – з дозволу податкового керуючого).
Податковий орган зараховує кошти, що сплачуються платником податків – боржником, у першу чергу в рахунок погашення податкового боргу (п. 87.9 ПК).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року