Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

З моменту отримання квитанції № 1 податкова звітність вважається поданою

22.05.2019

Сторони спору

Позивач – товариство з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ); Відповідач – МГУ ДФС ЦООВП (далі – ЦООВП).

Обставини справи

30.04.15 р. ТОВ подало до контролюючого органу звіт про контрольовані операції за 2014 рік в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку за допомогою ПЗ М.Е.Dос. У відповідь воно отримало квитанцію № 1, яка засвідчує одержання звіту контролюючим органом 30.04.15 р. Проте 05.05.15 р. ТОВ отримало квитанцію № 2, де було зазначено: «Помилка – документ в електронному вигляді не відповідає затвердженому формату (стандарту) через відсутність заявлених у пакеті пов’язаних документів (порушено цілісність пакета)». 06.08.15 р. ТОВ повторно подало звіт. При цьому окремим листом воно нагадало, що вже подавало звіт, який, як і весь пакет документів, був прийнятий, що підтверджується квитанцією № 1. Однак лист був проігнорований, а ТОВ за наслідками позапланової невиїзної перевірки згідно із ППР було нараховано штрафні санкції за несвоєчасне подання звіту.

ТОВ звернулося до суду першої інстанції з позовом, в якому просило звіт визнати таким, що поданий своєчасно, а ППР, надіслане контролюючим органом, – нечинним. Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25.12.15 р. позов задоволено. Не погодившись із цим судовим рішенням, ЦООВП звернувся з апеляційною скаргою, в якій просив скасувати оскаржувану постанову, та ухвалити нову постанову, якою у задоволенні позовних вимог відмовити.

Позиції сторін

Позивач (ТОВ). Звіт було подано своєчасно, тобто до 30.04.15 р., що підтверджується квитанцією № 1, а повторне подання звіту спричинено винятково помилкою серверу ДФС, про яку товариство дізналося з отриманої квитанції № 2 після спливу граничного строку подання звіту.

Відповідач (ЦООВП). ДФС діяла на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На чиєму боці суд

ППР, згідно з яким до Позивача застосовано штрафні санкції, визнано протиправним та скасовано, а позов задоволено (Ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 26.04.16 р., ЄДРСР, реєстр. № 57490691)*.

Аргументи суду

Податковим органом отримано звітність в електронному вигляді та направлено Позивачу квитанцію № 1, в якій зазначено, що документ збережено на центральному рівні та буде оброблено в складі пакета пов’язаних документів.

Квитанцією № 2 Позивача було повідомлено про неприйняття документів у зв’язку з виявленими помилками, а саме: пакет не прийнято через порушення цілісності (відсутність заявлених у пакеті пов’язаних документів).

Відповідач не надав доказів на підтвердження правомірності дій щодо неприйняття податкових документів, поданих ТОВ.

Висновок

Перевірка цілісності пакета документів відбувається до направлення квитанції № 1. Якщо надалі платник податків отримує квитанцію № 2, саме фіскальний орган повинен довести, у чому полягає порушення (у даному випадку – порушення цілісності пакета документів)**.

________

* Зазначимо, що в рішенні суду йдеться про вже недіючу Інструкцію № 233 (зараз діє Порядок № 557).
** Суди також неодноразово зазначали: якщо за результатами перевірки спірних декларацій платника податковим органом не було надіслано квитанції про їх прийняття, жодних документів про неприйняття цих декларацій та/або їх невизнання, то підстави вважати податкову звітність неподаною відсутні (див. ухвали ВАСУ від 25.04.17 р., ЄДРСР, реєстр. № 66193701, та від 08.02.17 р., ЄДРСР, реєстр. № 64624490).
Коментарі до матеріалу
Всього коментарів 1
Відсортовано:
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
27.06.2025
Тракторист-машиніст в сільському господарстві: як правильно прописати посаду?
У штатному розписі сільськогосподарського підприємства є посада «тракторист-машиніст». Відповідний запис зроблено у трудовій книжці працівника. Чи є правильною ця назва і чи матиме працівник право на пільгову пенсію? А як бути, якщо працівник, у трудовій книжці якого зроблено неточний з...
27.06.2025
Агропідприємство заправляє техніку підрядників: як уникнути акцизних ризиків
В даній консультації розглянемо, якими чином агропідприємтва можуть заправляти техніку підрядників,  щоб такі дії не визнали реалізацією пального. Досить часто для виконання тих або інших сільськогосподарських робіт агропідприємства вимушені залучати до роботи підрядників. Згідно із Цивільним к...
27.05.2025
На підприємстві змінився директор: 7 запитань із практики
У статті розглянуто питання, що виникають у підприємства у разі зміни директора. Запитання стосуються оформлення трудових відносин, реєстрації зміни директора в ЄДР, інформування податкового органу, контрагентів та оформлення електронного підпису. Акценти цієї статті: Чи потрібно реєструвати інфо...
Нове
30.06.2025
Проведення позапланової перевірки у зв’язку з вимогою платника податків про перегляд результатів перевірки
У статті розглянемо, коли орган ДПС зобов’язаний призначити позапланову перевірку на вимогу платника податків. Якщо платник податків не згоден із результатами перевірки через те, що податківці під час перевірки не дослідили всі наявні обставини, він має право подати скаргу про перегляд результ...
25.06.2025
Оплату за внутрішнім договором отримано в інвалюті: яка відповідальність загрожує підприємству?
У статті розглянуто, чи можуть платежі за внутрішнім договором здійснюватися в іноземній валюті та чи є відповідальність за такі розрахунки. Підприємство виконує будівельні роботи за договором підряду. Договір укладено з резидентом України – фізособою, будівельні роботи провадяться на територі...
11.06.2025
Адміністративний арешт майна платника податків: підстави та порядок накладення
У статті розглянемо, в яких випадках органи ДПС можуть накласти адміністративний арешт на платника податків. Адміністративний арешт майна платника податків є винятковим інструментом забезпечення виконання податкових зобов’язань цим платником. Застосувати арешт можна лише за наявності передбаче...
Кращі матеріали