• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Подаємо електронні докази до господарського суду

Із цієї статті ви дізнаєтеся: яка інформація відноситься до електронних доказів, як оформити та засвідчити такий вид доказів.

Що можна зробити на практиці: дотримуватися наших рекомендацій, щоб правильно подати електронні докази до господарського суду.

15 грудня 2017 року набула чинності нова редакція Господарського процесуального кодексу (далі – ГПК). До кодексу було внесено багато нововведень, зокрема в ньому з'явилися нові види доказів. Про те, як долучити до справи показання свідків за правилами нового ГПК, ми вже писали (див. «Як долучити до справи показання свідків за правилами нового ГПК»). Сьогодні поговоримо про електронні докази в господарському процесі.

Що таке електронний доказ?

Визначення дається в ч. 1 ст. 96 ГПК. Зокрема, електронними доказами є інформація в елект­ронній (цифровій) формі, яка містить дані про обставини, що мають значення для справи, у тому числі електронні документи: текстові документи, графічні зображення, плани, фотографії, відео- та звукозаписи і т. п. До електронних доказів також відносяться:

  • веб-сайти (сторінки);
  • текстові, мультимедійні та голосові повідомлення;
  • метадані (інформація про дані у вигляді каталогів та ін.), бази даних та інші дані в електронній формі.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали