• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оскарження відмови в реєстрації ПН бізнес-омбудсмену

Згідно з діючим законодавством існує два способи оскарження відмови в реєстрації податкових накладних (далі – ПН): в адміністративному та судовому порядку (докладніше див. «Адміністративне оскарження рішення органу ДФС про відмову в реєстрації ПН» і «Судове оскарження відмови в реєстрації ПН»). Однак на практиці є ще один спосіб захисту своїх прав: звернутися зі скаргою до бізнес-омбудсмена. Як це правильно зробити і чому таке звернення може вам допомогти, розглянемо в даній консультації.

Термін «омбудсмен» походить від шведського ombudsman і в перекладі означає «представник інтересів». Визначення цього терміна в нашому законодавстві немає. Але сам інститут омбудсмена існує в Україні з 1996 року. І в даний момент використовуються два поняття, які не слід плутати: омбудсмен і бізнес-омбудсмен.

Омбудсмен – це Вповноважений Верховної Ради України із прав людини. Ця посада закріплена в ст. 101 Конституції. Головна функція омбудсмена – захист прав громадян.

Бізнес-омбудсмен – це посадова особа, яка займається захистом інтересів бізнесу перед органами державної влади як усередині країни, так і за її межами. Тобто бізнес-омбудсмен виступає посередником між державою та бізнесом. Його мета – сприяти прозорості діяльності органів державної влади та запобігати корупційним схемам. Цей інститут створений в Україні порівняно недавно – у 2014 році.

Так, у травні 2014 року уряд України підписав Меморандум про взаєморозуміння щодо антикорупційної ініціативи України з Європейським банком реконструкції і розвитку та іншими міжнародними організаціями. Один із принципів цього меморандуму – необхідність створення інституту бізнес-омбудсмена.

Пізніше Кабміном була створена Рада бізнес-омбудсмена, і постановою від 26.11.14 р. було затверджене Положення про цю Раду. Одним з основних завдань Ради є прийняття від суб'єктів підприємництва та розгляд скарг на дії або бездіяльність влади, зокрема скарг на рішення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також їх посадових осіб (п. 4 Положення № 691). На посаду бізнес-омбудсмена був призначений Альгірдас Шемета (Розпорядження КМУ від 22.12.14 р. № 1251-р).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали