Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Якщо за договором з розробки виключні майнові права належать замовнику, операція постачання не звільняється від ПДВ

23.05.2019 386 0 0


Сторони спору

Позивач – товариство з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ); Відповідач – ГУ ДФС у м. Києві (далі – ГУ ДФС).

Обставини справи

Посадовими особами Відповідача проведено документальну планову виїзну перевірку Позивача за період із 01.01.14 р. по 31.03.17 р. За її результатами складено акт, яким, зокрема, установлено порушення Позивачем вимог п. 261 підрозд. 2 розд. XX ПК, внаслідок чого занижено суму ПДВ. Прийнятим контролюючим органом ППР Позивачу збільшено грошове зобов’язання з ПДВ (нараховано основний платіж та штрафні (фінансові) санкції).

Не погодившись з донарахуванням податкових зобов’язань, Позивач звернувся з позовом до суду про визнання протиправною та скасування ППР.

Позиції сторін

Позивач (ТОВ). Операції з надання послуг (виконання робіт) зі створення (розробки) та технічної підтримки ПЗ не звільняються від обкладення ПДВ на підставі п. 261 підрозд. 2 розд. XX ПК. Тому суми вхідного ПДВ правомірно включено до податкового кредиту ТОВ – замовника таких послуг (робіт).

Відповідач (ГУ ДФС). Позивач безпідставно включив до податкового кредиту суми ПДВ за операціями з надання послуг (виконання робіт) зі створення (розробки) та технічної підтримки ПЗ, адже вони звільняються від обкладення ПДВ згідно з п. 261 підрозд. 2 розд. XX ПК.

На чиєму боці суд

Адміністративний позов ТОВ задоволено (Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.06.18 р., ЄДРСР, реєстр. № 75072797).

Аргументи суду

  1. Згідно з ч. 2 ст. 430 ЦК майнові права ІВ на об’єкт, створений за замовленням, належать творцеві цього об’єкта та замовникові спільно, якщо інше не встановлено договором.
  2. Договорами Позивача з постачальником послуг установлено, що всі виключні майнові права ІВ на об’єкти ІВ, створені за цими договорами, належать виключно замовнику з моменту їх створення та діють на території всіх країн світу.
  3. Аналіз цих договорів та первинних документів, що супроводжують операції з розробки програмної продукції, які надані Позивачем, дозволяє зробити висновок, що право власності на новостворену програмну продукцію належить замовнику з моменту її створення.
  4. Згідно з УПК № 536 операції з постачання послуг (виконання робіт) із розробки програмної продукції чи її компонентів, якщо виконавці таких послуг (робіт) не набувають права власності на таку продукцію у процесі її створення, а після завершення надання таких послуг (робіт) право власності на готову програмну продукцію (її компоненти) набуде замовник, не звільняються від обкладення ПДВ, оскільки звільненню від оподаткування підлягають операції з постачання програмної продукції, під час яких відбувається перехід права власності на програмну продукцію від постачальника до покупця.

У зазначеній ситуації виконавець таких послуг не отримує права власності на програмну продукцію, тому операція з постачання програмної продукції не відбувається.

Те саме стосується операцій з технічної підтримки програмної продукції, які здійснювались її постачальником. Вони правомірно були обкладені ПДВ, адже програмна продукція, технічна підтримка якої здійснювалася, була результатом розробки, а не постачання, і вартість такої технічної підтримки не входила до вартості програмної продукції.

Висновок

Операції з постачання послуг (виконання робіт) із розробки програмної продукції чи її компонентів, право власності на які отримує замовник після завершення надання таких послуг (виконання робіт), обкладаються ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою. Такі операції не підпадають під податкову пільгу, встановлену п. 261 підрозд. 2 розд. ХХ ПК, оскільки не є постачанням програмної продукції.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали