Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Якщо за договором з розробки виключні майнові права належать замовнику, операція постачання не звільняється від ПДВ

23.05.2019

Сторони спору

Позивач – товариство з обмеженою відповідальністю (далі – ТОВ); Відповідач – ГУ ДФС у м. Києві (далі – ГУ ДФС).

Обставини справи

Посадовими особами Відповідача проведено документальну планову виїзну перевірку Позивача за період із 01.01.14 р. по 31.03.17 р. За її результатами складено акт, яким, зокрема, установлено порушення Позивачем вимог п. 261 підрозд. 2 розд. XX ПК, внаслідок чого занижено суму ПДВ. Прийнятим контролюючим органом ППР Позивачу збільшено грошове зобов’язання з ПДВ (нараховано основний платіж та штрафні (фінансові) санкції).

Не погодившись з донарахуванням податкових зобов’язань, Позивач звернувся з позовом до суду про визнання протиправною та скасування ППР.

Позиції сторін

Позивач (ТОВ). Операції з надання послуг (виконання робіт) зі створення (розробки) та технічної підтримки ПЗ не звільняються від обкладення ПДВ на підставі п. 261 підрозд. 2 розд. XX ПК. Тому суми вхідного ПДВ правомірно включено до податкового кредиту ТОВ – замовника таких послуг (робіт).

Відповідач (ГУ ДФС). Позивач безпідставно включив до податкового кредиту суми ПДВ за операціями з надання послуг (виконання робіт) зі створення (розробки) та технічної підтримки ПЗ, адже вони звільняються від обкладення ПДВ згідно з п. 261 підрозд. 2 розд. XX ПК.

На чиєму боці суд

Адміністративний позов ТОВ задоволено (Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 26.06.18 р., ЄДРСР, реєстр. № 75072797).

Аргументи суду

  1. Згідно з ч. 2 ст. 430 ЦК майнові права ІВ на об’єкт, створений за замовленням, належать творцеві цього об’єкта та замовникові спільно, якщо інше не встановлено договором.
  2. Договорами Позивача з постачальником послуг установлено, що всі виключні майнові права ІВ на об’єкти ІВ, створені за цими договорами, належать виключно замовнику з моменту їх створення та діють на території всіх країн світу.
  3. Аналіз цих договорів та первинних документів, що супроводжують операції з розробки програмної продукції, які надані Позивачем, дозволяє зробити висновок, що право власності на новостворену програмну продукцію належить замовнику з моменту її створення.
  4. Згідно з УПК № 536 операції з постачання послуг (виконання робіт) із розробки програмної продукції чи її компонентів, якщо виконавці таких послуг (робіт) не набувають права власності на таку продукцію у процесі її створення, а після завершення надання таких послуг (робіт) право власності на готову програмну продукцію (її компоненти) набуде замовник, не звільняються від обкладення ПДВ, оскільки звільненню від оподаткування підлягають операції з постачання програмної продукції, під час яких відбувається перехід права власності на програмну продукцію від постачальника до покупця.

У зазначеній ситуації виконавець таких послуг не отримує права власності на програмну продукцію, тому операція з постачання програмної продукції не відбувається.

Те саме стосується операцій з технічної підтримки програмної продукції, які здійснювались її постачальником. Вони правомірно були обкладені ПДВ, адже програмна продукція, технічна підтримка якої здійснювалася, була результатом розробки, а не постачання, і вартість такої технічної підтримки не входила до вартості програмної продукції.

Висновок

Операції з постачання послуг (виконання робіт) із розробки програмної продукції чи її компонентів, право власності на які отримує замовник після завершення надання таких послуг (виконання робіт), обкладаються ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою. Такі операції не підпадають під податкову пільгу, встановлену п. 261 підрозд. 2 розд. ХХ ПК, оскільки не є постачанням програмної продукції.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
27.06.2025
Тракторист-машиніст в сільському господарстві: як правильно прописати посаду?
У штатному розписі сільськогосподарського підприємства є посада «тракторист-машиніст». Відповідний запис зроблено у трудовій книжці працівника. Чи є правильною ця назва і чи матиме працівник право на пільгову пенсію? А як бути, якщо працівник, у трудовій книжці якого зроблено неточний з...
27.06.2025
Агропідприємство заправляє техніку підрядників: як уникнути акцизних ризиків
В даній консультації розглянемо, якими чином агропідприємтва можуть заправляти техніку підрядників,  щоб такі дії не визнали реалізацією пального. Досить часто для виконання тих або інших сільськогосподарських робіт агропідприємства вимушені залучати до роботи підрядників. Згідно із Цивільним к...
27.05.2025
На підприємстві змінився директор: 7 запитань із практики
У статті розглянуто питання, що виникають у підприємства у разі зміни директора. Запитання стосуються оформлення трудових відносин, реєстрації зміни директора в ЄДР, інформування податкового органу, контрагентів та оформлення електронного підпису. Акценти цієї статті: Чи потрібно реєструвати інфо...
Нове
30.06.2025
Проведення позапланової перевірки у зв’язку з вимогою платника податків про перегляд результатів перевірки
У статті розглянемо, коли орган ДПС зобов’язаний призначити позапланову перевірку на вимогу платника податків. Якщо платник податків не згоден із результатами перевірки через те, що податківці під час перевірки не дослідили всі наявні обставини, він має право подати скаргу про перегляд результ...
25.06.2025
Оплату за внутрішнім договором отримано в інвалюті: яка відповідальність загрожує підприємству?
У статті розглянуто, чи можуть платежі за внутрішнім договором здійснюватися в іноземній валюті та чи є відповідальність за такі розрахунки. Підприємство виконує будівельні роботи за договором підряду. Договір укладено з резидентом України – фізособою, будівельні роботи провадяться на територі...
11.06.2025
Адміністративний арешт майна платника податків: підстави та порядок накладення
У статті розглянемо, в яких випадках органи ДПС можуть накласти адміністративний арешт на платника податків. Адміністративний арешт майна платника податків є винятковим інструментом забезпечення виконання податкових зобов’язань цим платником. Застосувати арешт можна лише за наявності передбаче...
Кращі матеріали